Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Како заработив 5.000 долари за 2 месеци (видео)

Време: 09:25

Датум: јули 15, 2015

Категорија: ИЗДВОЕНО

sasa-ristic-fxlider

Тој не се занимава со финансии ниту пак со економија, но Саша Ристиќ, советник во HR агенција од Скопје, за 2 месеци заработи преку 5.000 долари тргувајќи на светската берза. Тој тврди да тоа го може секој.

Вишокот на пари кој го имав во банка сакав да го активирам. На светската берза инвестирав околу 7.000 долари и подоцна за нешто повеќе од 2 месеци заработив околу 5.100 долари. На берза најмногу тргувам со цената на нафтата, потоа еврото во однос на доларот и цената на златото, раскажува Ристиќ.

На прашањето дали тргувањето на светската берза е ризично Ристиќ вели:

Секоја работа има свој ризик. Не постои работа на светот во која нема ризик. Верувам дека ако секој се активира на берзата, доколку ги прати анализите и тргува одговорно може да направи многу подобар резултат од тоа што јас до сега го имам направено.

На ситете читатели на Денар кои сакаат да се испробаат на светската берза, FXLider им дава 50€ за успешен почеток на тргувањето.

Земете ги Вашите 50€ за тргување овде.

FXLider има соработка со Fortrade Limited – компанија која е авторизирана и регулирана во UK од страна на FCA (Financial Conduct Authority) под лиценца со број 609970.

Предупредување од ризик и одрекнување од одговорност.

Договорите за разликата во цената (CFD) ги претставуваат производите кои се потпираат на финансискиот левериџ и носат високо ниво на ризик за Вашиот капитал затоа што цените можат брзо да постанат неповолни за Вас. Загубите можат да ги надминат Вашите депозити и од Вас би можело да се бара да извршите дополнителни плаќања. Овие производи можеби нема да бидат соодветни за сите клиенти и заради тоа морате да бидете сигурни да сте ги разбрале ризиците, а и да побарате независен совет. Овој материјал не претставува понуда, барање ни трансакција во поглед на било кој финансиски инструмент. FXLider не прифаќа никаква одговорност за било каква употреба на овие коментари ниту за последиците кои од тоа можат да проистекнат. Не се дава никакво уверување ниту гаранција за точноста или потполноста на овие податоци. Како резултат на тоа, секое лице кое ќе постапи спрема нив, тоа го прави потполно на сопствен ризик.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Thoughts of the week – South Goawayland

  Thoughts of the week – South Goawayland

  South Goawayland is a state that although part of a peninsula in Europe still does not go out to sea. Although divided among the neighbors,…

 • Thoughts of the week – We could (or we can) ……..

  Thoughts of the week – We could (or we can) ……..

  Long time ago I’ve seen a Yugoslav war movie. Kole Angelovski played a brilliant role in the same movie. I do not remember what the…

 • Thoughts of the week – Once upon a time, and maybe even today

  Thoughts of the week – Once upon a time, and maybe even today

  1986 was an interesting year. We were finishing primary school, we had our first dancing squeezers (also known for our generation as tango) at the…

 • Thoughts of the week – NASA conquers Titan, in our country there is no one to cut the grass

  Thoughts of the week – NASA conquers Titan, in our country there is no one to cut the grass

  I read on web portals that NASA will send a drone to explore the atmosphere and surface of Titan – the moon of planet Saturn.…

 • Цената на нафтата е на најниско ниво во последните 6 и пол години! Земете 50 ЕВРА и заработете тргувајќи со цената на нафтата на светската берза!

  Цената на нафтата е на најниско ниво во последните 6 и пол години! Земете 50 ЕВРА и заработете тргувајќи со цената на нафтата на светската берза!

  Во текот на месец Август цената на нафтата падна за 12%, а од максимумот што го имаше  достигнато во Јуни,во моментов е пониска за  30%.…

 • Повик за хуманост

  Повик за хуманост

  Нурај Алили има само 15 години и има големи планови за нејзината иднина. Нурај има и Цистична Фиброза, но и дијабетес, целијакија и малнутриција кои…

 • Помош!-На малата Тамара и се заканува траен инвалидитет

  Помош!-На малата Тамара и се заканува траен инвалидитет

  Велешкото семејство Димовски не може да добие согласност за корекција на вградената шипка во‘рбетот на малата Тамара. Операцијата беше извршена на почетокот од годинава, но…

 • Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

  Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

  Да се патува низ светот, и притоа да се промовира македонска народна музика, нејзините автентични звуци и самата историја на македонскиот народ раскажана преку песната…

 • Фејсбук ви ги прикажува најзначајните моменти од 2013-та година

  Фејсбук ви ги прикажува најзначајните моменти од 2013-та година

  Друштвената мрежа „Фејсбук“ направи преглед на вашите најважни случувања во 2013-та година, како и листа на работи кои најмногу сте ги споделувале или „лајкнувале“. Како…

 • Кратки вести од светот

  Кратки вести од светот

  Вашингтон – Работниците во рестораните за брза храна во САД повторно штрајкуваат и се одлучија да ја прекинат работата на 24 часа, за да се изборат…