недела, 10 декември 2023
ПочетнаИНТЕРЕСНОКомплетирано петтото коло во ракометната Лига на шампионите

Комплетирано петтото коло во ракометната Лига на шампионите

varda

Во текот на викендот беа одиграни натпреварите од 5.коло во ракометната Лига на шампионите. Четири екипи се непоразени, а еден од нив е тимот на Барселона за кого настапува Кире Лазаров и кој ова коло постигна 10 голови.

Освен каталонскиот клуб без пораз досега се и: Колдинг (Б група), Веспрем (Ц група) и Киелце (Д група).

Резултати и табели 5.коло:

А група: Ла Риоха – Металург 31:27, ПСЖ – Кил 25:27, Мешков Брест – Загреб 26:22.
Табела: Кил 8 бодови, ПСЖ 8, Ла Риоха 6, Мешков Брест 4, Загреб 4, Металург 0.

Б група: Флензбург – Барселона 33:37, Бешикташ – Алингсас 28:26, Висла – Колдинг 28:29.
Табела: Барселона 9, Колдинг 9, Флензбург 6, Висла 4, Бешикташ 2, Алингсас 0.

Ц група: Вардар – Веспрем 23:24, Монпеље – Чеховски Медведи 32:32, Рајн Некар Ловен – Цеље 31:27.
Табела: Веспрем 10, Вардар 7, Рајн Некар Ловен 6, Монпеље 4,Цеље 2, Чеховски Медведи 1.

Д група: Пик Сегед – Данкерк 23:21, Алборг – Киелце 25:27, Мотор – Кадетен Шафхаузен 31:26.
Табела: Киелце 10, ПИК Сегед 8, Алборг 5, Кадетен Шафхаузен 3, Алборг 2, Данкерк 2.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП