среда, 29 март 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИНајскапите футроли за iPhone (фото)

Најскапите футроли за iPhone (фото)

futrola nas

Ако сте вистински моден манијак, не може да го чувате вашиот нов „iPhone“ во футрола од 5 долари. Безброј дизајнери нудат свои луксузни модели, а ова се 10-те најскапи во светот:

10) Со „Swarovski“ кристали – цена: 239 долари.

futrola 101

Се продава со неколку дополнителни кристали, во случај некои да паднат.

9) „Louis Vuitton“ – цена: 330 долари.

futrola 9

Се разбира, еден од најлуксузните брендови во светот нуди свој футрола за „iPhone“. Таа е од кожа, а однатре е од микрофибер, за да чува телефон од гребење.

8) Модел од крокодилска кожа на „Gucci“ – цена: 495 долари.

futrola 8

Моделите тип „џеб“ генерално се поевтини. Но, не ако се од крокодилска кожа.

7) „Dolce & Gabbana“ – цена: 595 долари.

futrola 7

Моделот е од кожа, а има ланче и украси во стилот на „Dolce & Gabbana“.

6) „Gresso“ – цена: 1.000 – 10.000 долари.

futrola 6

Грбот може да биде од алигаторска кожа. Подголемиот дел е од титаниум.

5) Цветна футрола – цена: 1.495 долари.

futrola 5

Орнаменти на него се рачно поставени. Има „пиратска“ верзија за 30 долари, која изгледа слично.

4) „Case-Mate“ – цена: 4.271 долари.

futrola 4

Тука нема дијаманти, ниту крокодилска кожа и покрај тоа цената е доста висока!

3) „Brikk“ – цена: 4.430 долари.

futrola 3

Направен е од титаниум, кој го штити добро телефон.

2) „Miansai 14 Carat Gold Case“ – цена: 10.000 долари.

futrola 2

Доколку не го ставите телефонот во 14-каратно злато, нема да има никави сомнежи дека сте богати.

1) Модел „Dragon and Spider Case“ на „Anita Mai Tan“ –  цена: 880.000 долари.

futrola 1

Оваа футрола е изработена од 18-каратно злато и дијаманти.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП