среда, 29 март 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИHTC го подготвува смартфонот Eye

HTC го подготвува смартфонот Eye

htc eye2

По долгогодишниот објавувач на најнови информации за се уште непознати производи на различни технолошки компании Еван Блас познат како „@evleak“, кој се повлече од тие води поради здравствени проблеми, неговата улога ја превзема корисникот кој се претставува како „@upleaks“.

Според неговите информации кои ги објави на својот „twitter“ профил, „HTC“ би требало наскоро на пазарот да претстави нов смартфон. Новиот модел засега е познат под името „Desire Eye“ и се чини дека ќе биде одговорот на „HTC“ на конкуренцијата на некои „Selfie Edition“ паметни телефони. За таа намера би требало да послужат две камери (предна и задна) од кои секоја ќе има резулуција од 13 MP и „LED“ блиц.

Подолнително „@upleaks“ наведува дека „HTC“ наскоро ќе престави и одредени софтверски подобрувања на некои (засега непознати) модели на смартфони, кои веќе се наоѓаат во продажба, а на кои ќе се подобри снимањето на „селфи“ фотографии.

Што се однесува до моделот „Desire Eye“, според информациите на „@upleaks“, тој би требало да биде опремен со 5.2 инчен „HD“ екран, процесор „Qualcomm Snapdragon 801“ со такт од 2,3 Ghz, со 2 GB RAM и 32 GB интерна меморија, како и со батерија со капацитет од 2400 mAh. Според објавената фотографија може да се забележи дека „Desire Eye“ ќе може да се купи во различни бои на куќишта.

Како и секогаш, кога станува збор за ваков вид на информации, тие треба да се земат со одредена доза на претпазливост, затоа што пред се станува збор за гласини, а не за официјална потврда на производителот. Меѓутоа, тоа не би било прв пат истите да се покажат како веродостојни.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП