13 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОМакедонија ги доби противниците за Мундијлот 2015 во Катар

Македонија ги доби противниците за Мундијлот 2015 во Катар

ass

Македонската ракометна репрезентација вечерва ги доби противниците за Светското првенство во Катар кое ќе се одржи следната година.

Противници на Македонија во Б-групата ќе бидат Хрватска, Босна и Херцеговина, Австрија, Тунис и Иран.

Составот на другите три групи е:

А-група: Шпанија, Словенија, Катар, Белорусија, Бразил и Чиле.

Ц-група: Франција, Шведска, Алжир, Чешка, Египет и Обединетите Арапски Емирати.

Д-група: Данска, Полска, Русија, Аргентина, Бахреин и Германија.

Македонија пред почетокот на жрепката се наоѓаше во третиот „шешир“.

Како и што посакуваа во нашиот табор избегната е Германија од шестиот, а добиена е БиХ од вториот „шешир“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП