13 јуни, 2024
ПочетнаКОМПАНИИСреќните добитници на Рамстор во живо го следеа финалето во Бразил

Среќните добитници на Рамстор во живо го следеа финалето во Бразил

brazil ramstor

Двајцата среќни добитници на главната награда од наградната игра Каква шанса, Рамстор и Патос те носат на финале во Бразил, во организација на Рамстор, во живо го следеа најголемиот фудбалски спектакл за оваа година, финалето на светското првенство во Бразил.

Јовче и Елизабета Пластиновски по враќањето во Скопје изјавија дека ова е патување кое ќе го паметат целиот живот.

brazil ramstor1

Атмосферата на трибините на стадионот „Маракана“ добитниците велат дека е тешко да се опише со зборови. Чувството да се биде на трибините кога се игра финале на светско првенство во фудбал е неверојатно и ниту едно доживување не може да се спореди со атмосферата која ја прави 100 илјадната публика.

„Ова е искуство кое ни го разубави летото. Чувството да се биде во Бразил за време на фудбалскиот мундијал е тешко да се опише. Бескрајно сме благодарни на нашиот омилен трговски центар Рамстор за одличната организација и што ни го овозможи ова неверојатно патување“, велат Јовче и Елизабета.

brazil ramstor2

Дека среќните Рамстор добитници ова искуство ќе го паметат цели живот говорат и фотографиите од патувањето во Бразил.

Погледнете го и видеото од нивното патување:

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП