вторник, 6 јуни 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИОва се спецификациите на Samsung Galaxy S5 Mini

Ова се спецификациите на Samsung Galaxy S5 Mini

Smartphone Durability

На интернет се појавија неколку фотографии од претстојниот модел „Galaxy S5 Mini“, како и одредени спецификации на овој смартфон.

Според нив, уредот ќе поседува процесор „Samsung Exynos 3 Quad“ со такт на 1.4GHz.

Кога станува збор за „GPU“, тука е „quad core“ – „Mali-400 MPа“ на 450MHz, a „Galaxy S5 Mini“ поседува уште и 1.5GB RAM, 16GB интерна меморија која може да се прошири со помош на „microSD“ картичка.

Сите оние кои сакаат фотографирање нема да бидат премногу воодушевени од камерата со 8 мегапиксели која е во состојба да снима „Full HD 1080“ видео.

Екранот на овој паметен телефон е со дијагонала од 4.5-инчи и станува збор за 720p „Super AMOLED“ со „Gorilla Glass 3“.

Нормално, исто како и својот поголем „брат“ и овој уред има скенер за отпечаток на прстот и е отпорен на вода и прашина.

„Galaxy S5 Mini“ доаѓа со „Android 4.4.2 KitKat“ преку кој ќе биде поставен „TouchWiz UX“.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП