понеделник, 27 јуни 2022
ПочетнаКОМПАНИИОд денеска директна авиолинија Скопје-Париз со „Визер“

Од денеска директна авиолинија Скопје-Париз со „Визер“

wizz-air

Нискобуџетната компанија „Визер“ од денеска ја воведува директната авиолинија Скопје-Париз.

Компанијата на оваа релација ќе сообраќа два пати во неделата од аеродромот „Александар Велики“.

Авиокомпанијата „Визер“ од Скопје директно лета до десетина европски дестинации, а најавени се летови и за Франкфурт и Брисел.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП