среда, 1 февруари 2023
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИПрв ХП Хроумбук со Интел процесор

Прв ХП Хроумбук со Интел процесор

image_gallery

Компанијата ХП го претстави првиот компјутер што работи на Интел процесор и со „Гугл“ оперативен систем.

Уредот има многу мали димензии и доаѓа во неколку различни верзии од кои најсилната има Интел и7 процесор од четврта генерација.

Новиот ХП уред е опремен со ви-фи, Блутут и четири УСБ 3.0 приклучоци, ХДМИ, како и ДисплејПорт приклучоци, што поддржува работа на два монитори истовремено.

Испораките се очекуваат од март, а цената на Интел Хроумбук се уште не е позната, но се очекува да изнесува околу 400 долари.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП