23 април, 2024
ПочетнаТЕХНОЛОГИЈА,,Samsung Galaxy Note Pro" пристигнува во февруари

,,Samsung Galaxy Note Pro” пристигнува во февруари

Samsung-Galaxy-NotePRO

Јужнокорејската компанија Самсунг на европскиот пазар ќе го претстави новиот 12,2 инчен Галакси Ноут Про таблет на почетокот на февруари, објави Таблетсмагазин.

Самсунг планира да ги претстави уредите Галакси Ноут Про и Галакси Таб Про во Амстердам на 6 февруари.

Галакси Ноут Про со 12,2 инчен екран со резолуција 2560х1600 пиксели, четиријадрен Снапдрагон 800 процесор и 32 ГБ интерна меморија ќе биде достапен по цена од 749 евра.

Уредот доаѓа со С-Пен Стилус, а ќе работи на најновата верзија на Андроид оперативен систем КитКат.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП