сабота, 23 септември 2023
ПочетнаАВТОБИЗПремиера на новата Honda Fit во Детроит

Премиера на новата Honda Fit во Детроит

honda fit

Откако минатата година беше претставена во Јапонија, новата генерација на „Hondа Fit“ сега на авто-саемот во Детроит ја доживеа и својата американска премиера.

honda fit1

Новиот „Fit“ меѓу останатото доби и модерен екстериер и пространа внатрешност, а во споредба со стариот модел новиот „Fit“ доби и подолго меѓуосовинско растојание.

honda fit2

Под хаубата се наоѓа 1.5 литарски „DOHC i-VTEC“ бензинец со 130KS и 155 Nm вртежен момент.

honda fit3

Американските купувачи ќе можат да одберат меѓу шестстепениот мануелен менувач и „CVT“ трансмисијата, а производството за северноамериканскиот пазар ќе се одвива во новата фабрика на компанијата во Мексико.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП