петок, 27 јануари 2023
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 04.01.2014

Дневен хороскоп 04.01.2014

zodiac222

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Направeте чекор наназад. Опуштете се во светот на мечтите кој ви одговара. Убавите работи и мириси ќе ве привлекуваат.  Почастете се со некое пазарување или прекрасна вечера. Дружете се со драгите лица.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денес е ден во кој треба да направите нешто свое. Погледнете ја сета убавина околу вас и задржете ја во своето срце. Набљудувајте ја убавината на природата која ве опкружува. Ќе уживате во друштвото и чувствата кои ќе траат цел ден.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес е уште еден одличен ден за вас. Сите работи по природен пат ќе се наместат на своето место, а вие нема да треба да се потрудите околу тоа. Денес би можело да остварите некои многу важни контакти па задржете ги отворени сите начини на комуникација кои можете.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес силно ќе бидете поврзани со своите мисли и сонови, но ќе мора малку да се прилагодите за да ги поврзете. Обидете се на се да се посветите со позитивни мисли бидејќи единствено така ќе завршите се што е потребно. Комуницирајте и рамислувајте како да го подобрите својот внатрешен мир.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Енергијата на денот е топла и разумна што прилично ќе одговара на вашиот карактер. Пронајдете начин како посилно да се поврзете со своите пријатели и драги лица. Покажете им на лицата околу вас колку тие ви значат.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Не одете таму каде што не сте повикани и не го правете она што не е од вас побарано. Правилата и обичаите се темел за здрави односи па затоа придржувајте се до нив ако сакате квалитетен однос со другите луѓе, особено на ден како што е овој. Ќе откриете како насмевката и топлиот збор подобро делуваат од негодувањето.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Имате чувство дека нешто убаво се приближува кон вас, но не можете да ги најдете точните зборови за да го опишете тоа претчувство. Не си ни обидувајте. Дозволете позитивните емоции да завладеат со вас. Добро ќе ви дојде каква било физичка активност, па не се затворајте дома.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Ако сте лути некому, воопшто не се воздржувајте и искажете ја својата лутина. Колку повеќе прибирате во себе, толку повеќе ќе си ја зголемувате напнатоста. Директната и искрената комуникација е првиот чекор кон помирување. Очекувајте вечерта да ви донесе неочекувана релаксација. Уживајте во секој момент.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Денeс ќе имате полно гориво за својот оган. Комуникацијата ќе се одвива лесно и слободно каде и да се појавите. Вашите соништа и фантазии ќе испливаат на површина па затоа најдобро е да ги изразите своите мисли. Горивото кое ќе ве поттикнува ќе биде многу силно, затоа препуштете и се на енергијата.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Поголем дел од денот ќе го поминете во длабоки размислувања и самокритикување. Не се измачувајте себе си. За секоја негативна страна којашто мислите дека ја поседувате, спомнете си и некоја позитивна. Среќата се крие во балансот.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Денес придружете им се на другите со цел да имате стимулативни разговори. Не сте сами во своите рамислувања и идеи. Сега е време и другите да ве слушнат. Поработете на остварување на сопствен мир преку искажување на вистината. Не се плашете од реалноста. Одлуките кои ќе ги донесете во врска со љубовта и соработката ќе бидат најдобри за сите.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Најверојатно поради празничниот дух, денес ќе бидете инспирирани да помогнете некому. Постојат стотици начини на кои можете да ја покажете вашата хуманост. Претворете ги вашите замисли во добри дела. Издвојте си повеќе време за најсаканите луѓе во животот.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП