петок, 27 јануари 2023
ПочетнаХОРОСКОПДневен хороскоп 03.01.2013

Дневен хороскоп 03.01.2013

zodiac222

oven1

 

Овен (21.03 – 20.04)

Денес не сте многу мотивирани за работа. Се чини дека празничното расположение во вас ја рабудило мрзливоста. Се обидувате да се сокриете и да не ги извршите работните задачи, но време е да се пробудите и да започнете со работа. Денес имате можност да се сретнете со некои поранешни соработници кои ќе ви понудат одлична можност за остварување на дополнителен профит.

bik1

 

Бик (21.04 – 21.05)

Денешниот ден за вас е само љубов и романтика, нема да сакате на ништо друго да помислите, но оставете го тоа за подоцна и фрлете и се на работата. Вашите колеги постојано ќе бараат совет од вас, а вие гордо ќе им изнаоѓате решенија за сите проблеми. Постојано купувате работи за кои не сте сигурни дека навистина ви се потребни, овој месец обидете се да го промените тоа и заштедете некој денар.

bliznaci1

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Денес ќе бидете прилично нервозни. Напнатоста во вас ќе предизвика конфликти и проблеми, а неодлучноста ќе биде вашиот најголем проблем. Ќе се обидувате на секаков начин да го направите вистинскиот чекор. Но, прво смирете се а потоа концентрирајте се на извршување на обврските. Некоја Водолија ќе ви понуди помош, прифатете ја и заблагодарете и се.

rak1

 

Рак (22.06 – 22.07)

Денес е ден кога треба да им бидете благодарни и да ги цените луѓето околу вас, а не да ги критикувате. Организирајте нешто убаво за оние кои ги сакате и кои често ве поткрепуваат, а некогаш ве критикуваат со цел да го избегнете правењето на грешки. Соработниците, колегите и шефовите се разочарани од вашата негативност, обидете се да го промените тоа.

lav1

 

Лав (23.07 – 22.08)

Дејствувате како молња за да го остварите максимумот. Некоја ситуација бара поголемо штедење од ваша страна. Ќе бидете задоволни, но само ако се свртите кон решавање на работите за кои сте одговорни. Ви годи осаменоста и уживате. Имате можност да осварите некоја нова соработка, внимателно со инвестирањата во непознати нешта.

devica1

 

Девица (23.08 – 22.09)

Немате премногу време за размислување. Со Вагите и Близнаците постигнувате прилично добра соработка. Ненадејните случувања ве вадат од колосек, и покрај тоа што ви ги изгледаат интересни. Еден Бик се труди да ви излезе во пресрет. Внимавајте на финансиите, трошите премногу.

vaga1

 

Вага (23.09 – 22.10)

Ќе се најдете во друштво на непознати луѓе, но одлично ќе се вклопите. Вашата страст ќе ви помогне да го освоите вниманието, иако нема многу да се трудите да го постигнете тоа. Не се обидувајте да контролирате се што се случува околу вас. Денес препуштете и се на забавата. Внимавајте некоја Шкорпија која постојано ви нуди совети, нема добри намери.

shkorpija1

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Доволно сте разумни за да ги одбраните своите ставови. Не преземајте ризици за да немате финансиски проблеми. Бидете искрени кон саканите. Понекогаш треба да го смените начинот на перцепција за да се заштитите. Добро ќе ви дојде психофизичка релаксација. Некој Бик ви нуди помош за совладување на препреките, прифатете ја.

strelec1

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Понекогаш треба да делувате брзо и одлучно без премногу тактизирање. Со саканата личност уживајте во работите кои ви се заеднички. Потпрете се на интуицијата. Посветете внимание на различните информации кои ги добивате за да можете коректно да ги завршите работните задачи. Внимавајте на однесувањето со колегите.

jarec1

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Денес ќе бидете многу неодлучни. Предолгото размислување нема да ви помогне. Бидете поодлучни и дејствувајте веднаш. Нема да ви биде лесно да си одделите енергија за проблемите на другите луѓе, но ќе бидете принудени да го направите тоа. Сочувствувајте со ваш колега или пријател и дајте му пријателски совет. Не мора да глумите преголема загриженост, едноставно бидете отворени за разговор.

vodolija1

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Постојано ќе среќавате личности кои ќе ви испраќаат збунувачки сигнали. Но, вие најдобро е да стоите блиску до стабилни личности кои избегнуваат игри и за кои знаете дека немаат скриени намери. Не останувајте зачудени ако луѓето се однесуваат необично. Тие ќе направат се за да се истакнат и да застанат во центарот на вниманието.

riba1

 

Риби (20.02 – 20.03)

Немате време за губење, ве чекаат важни одлуки и успеси. Се повлекувате во сопствениот свет, го прикривате незадоволството, внимавајте да не бидете повредени. Уживајте во тоа што ви се нудат, не се оптоварувајте со хипотетички прашања. Обрнете внимание на вашите соработници, тие ви сугериираат нешто што за вас е доста корисно.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП