понеделник, 27 јуни 2022
ПочетнаКОМПАНИИНова директна линија на Визер од Скопје до Келн

Нова директна линија на Визер од Скопје до Келн

wizz-air

Скопје директно ќе се поврзе со Келн. Од април следната година нискотарифниот авиопревозник „Визер“ двапати во неделата, понеделник и петок, ќе сообраќа од аеродромот „Александар Велики“.

Првиот лет е најавен за 4 април.

Со оваа, четврта, дестинација до Германија, покрај Минхен, Дортмунд и Франкфурт, дополнително ќе се зајакнат врските помеѓу двете земји. Мрежата на дестинации на „Визер“ од Скопје се состои од 14 дестинации во осум земји.

Авиобилетите за Скопје-Келн се достапни со почетна цена од 29 евра. Раководството на авиокомпанијата вели дека оваа дестинација е нивниот празничен подарок за патниците од Македонија.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП