вторник, 26 септември 2023
ПочетнаЕКОНОМИЈАСкопскиот аеродром отворен за сообраќај

Скопскиот аеродром отворен за сообраќај

Aleksandar Veliki

Скопскиот аеродром од 12 часот е отворен за сообраќај, но оттаму велат дека поради временските услови ситуацијата се менува од час во час.

Досега се реализирани летовите од Истанбул и за Дортмунд и Дизелдорф, а летот од Виена е пренасочен кон Софија, а од Дубаи кон Белград.

Од скопскиот аеродром полетани се авионите на компаниите „Визер“ за Дортмунд и на „Германија флуг“ за Дизелдорф.

Поради маглата авионскиот сообраќај на аеродромот „Александар Велики“ беше во застој од
вчера. Летовите беа откажувани или пренасочувани. ба

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП