Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 13,096.21 0.01%    GRNT 1,234.43 0.05%    KMB 7,400.11 -0.02%    MPT 78,121.84 -0.92%    OHB 5,200.00 0%    RZTK 690.00 -1.43%    STB 1,210.00 -0.02%    STBP 657.00 0.15%    TEL 321.00 -1.03%    TNB 17,800.00 -0.14%    TTK 1,656.29 -2.57%    USJE 24,215.00 0%    

Фејсбук ви ги прикажува најзначајните моменти од 2013-та година

Време: 15:33

Датум: декември 10, 2013

Категорија: ИЗДВОЕНО

fb trac

Друштвената мрежа „Фејсбук“ направи преглед на вашите најважни случувања во 2013-та година, како и листа на работи кои најмногу сте ги споделувале или „лајкнувале“.

Како што се наближува крајот на годината, на корисниците на „Фејсбук“ под профилните слики ќе им се појави копчето „Преглед на 2013-та година“.

Тоа води на видеото кое ги сумира вашите дваесет најважни случувања од оваа година, односно оние кои најмногу сте ги споделувале или „лајкнувале“.

Тој преглед можете да го задржите за себе или да го поделите со пријателите. „Фејсбук“ покрај тоа објави и што оваа година било „тренд“ на друштвената мрежа.

Меѓу најпопуларните настани биле:

1. Промената во статусот за врската.

2. Патувањата.

3. Преселбите.

Најмногу луѓе се пријавувале на локации во Аргентина, Австралија и Бразил. Што се однесува до тоа за што најмногу се говорело на „Фејсбук“, на прво место е Папата, потоа следат избори во земјите, а на трето место е кралското бебе, односно раѓањето на синот на Вилијам и Кејт.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Thoughts of the week – South Goawayland

  Thoughts of the week – South Goawayland

  South Goawayland is a state that although part of a peninsula in Europe still does not go out to sea. Although divided among the neighbors,…

 • Thoughts of the week – We could (or we can) ……..

  Thoughts of the week – We could (or we can) ……..

  Long time ago I’ve seen a Yugoslav war movie. Kole Angelovski played a brilliant role in the same movie. I do not remember what the…

 • Thoughts of the week – Once upon a time, and maybe even today

  Thoughts of the week – Once upon a time, and maybe even today

  1986 was an interesting year. We were finishing primary school, we had our first dancing squeezers (also known for our generation as tango) at the…

 • Thoughts of the week – NASA conquers Titan, in our country there is no one to cut the grass

  Thoughts of the week – NASA conquers Titan, in our country there is no one to cut the grass

  I read on web portals that NASA will send a drone to explore the atmosphere and surface of Titan – the moon of planet Saturn.…

 • Цената на нафтата е на најниско ниво во последните 6 и пол години! Земете 50 ЕВРА и заработете тргувајќи со цената на нафтата на светската берза!

  Цената на нафтата е на најниско ниво во последните 6 и пол години! Земете 50 ЕВРА и заработете тргувајќи со цената на нафтата на светската берза!

  Во текот на месец Август цената на нафтата падна за 12%, а од максимумот што го имаше  достигнато во Јуни,во моментов е пониска за  30%.…

 • Повик за хуманост

  Повик за хуманост

  Нурај Алили има само 15 години и има големи планови за нејзината иднина. Нурај има и Цистична Фиброза, но и дијабетес, целијакија и малнутриција кои…

 • Како заработив 5.000 долари за 2 месеци (видео)

  Како заработив 5.000 долари за 2 месеци (видео)

  Тој не се занимава со финансии ниту пак со економија, но Саша Ристиќ, советник во HR агенција од Скопје, за 2 месеци заработи преку 5.000…

 • Помош!-На малата Тамара и се заканува траен инвалидитет

  Помош!-На малата Тамара и се заканува траен инвалидитет

  Велешкото семејство Димовски не може да добие согласност за корекција на вградената шипка во‘рбетот на малата Тамара. Операцијата беше извршена на почетокот од годинава, но…

 • Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

  Најубавите македонски песни, поддржани од врвните мајстори на старите инструменти на новиот албум на групата Дрим Тим

  Да се патува низ светот, и притоа да се промовира македонска народна музика, нејзините автентични звуци и самата историја на македонскиот народ раскажана преку песната…

 • Кратки вести од светот

  Кратки вести од светот

  Вашингтон – Работниците во рестораните за брза храна во САД повторно штрајкуваат и се одлучија да ја прекинат работата на 24 часа, за да се изборат…