22 мај, 2024
ПочетнаАВТОБИЗВака ќе изгледа новата „Toyota Sequoia“? (ВИДЕО)

Вака ќе изгледа новата „Toyota Sequoia“? (ВИДЕО)

Неодамна, јапонскиот производител на автомобили ги претстави новите „Toyota Land Cruiser 250“ и „Toyota 4Runner“, како и специјалните верзии на моделите „Corolla“ и „Crown“.

Секако, „Toyota“ најави дека ќе го задржи моментумот со тоа што ќе продолжат да воведуваат повеќе нови модели. Ова беше причина и за фантазиите на дизајнерите на виртуелни автомобили.

Авторите на каналот на „YouTube“ – „AutoYa“ споделија сопствена визија за рестилизирање на „Toyota Sequoia“. Овој модел се верува дека е следен на ред за ажурирање. Дизајнерите, користејќи ги своите информации од анонимни извори, ги даваат големите „SUV“ дизајнерски елементи на новиот „4Runner“.

Додадоа и нови фарови, редизајнирана решетка и браници, преобликувани задни светла, модифициран волан и нова контрола на климата во кабината. Иако рендерите изгледаат интересно, нема официјална потврда дека „Toyota“ подготвува фејслифт за овој модел.

Бидејќи компанијата допрва треба да го ажурира пикапот „Tundra“ со целосна големина што го претстави во 2021-ва година, нема причина да се верува дека поврзаната „Sequoia“ ќе добие ажурирање во скоро време, бидејќи моделот пристигна во 2022-ра година. Меѓутоа, информациите од луѓето кои ги креирале рендерите се различни. Тие веруваат дека ажурирањето на моделот доаѓа многу наскоро.

Севкупно, „Toyota“ имаше одлични перформанси на американскиот пазар во првиот квартал од 2024-та година, испорачувајќи повеќе од 565.000 возила. Компанијата заостанува само зад „General Motors“, кој, сепак, почна да губи позиции, па „Toyota“ може многу брзо да ги престигне.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП