13 јуни, 2024
ПочетнаИНТЕРЕСНОЛазаров најдобар десен бек на 4.коло во Лигата на шампионите

Лазаров најдобар десен бек на 4.коло во Лигата на шампионите

lazarov

Капитенот на македонската ракометна репрезентација и член на Барселона, втора недела по ред е прогласен за најдобар десен бек во Лигата на шампионите.

На дербито на 4.коло од елитното натпреварување, против ПСЖ во Париз Лазаров постигна 6
голови.
Тимот на колото го сочинуваат:

Лево крило – Иван Нинчевиќ (Динамо Минск);
Лев бек – Рафаел Да Коста Капоте (Ла Риоха);
Среден бек – Стас Скубе (Горење);
Десен бек – Кирил Лазаров (Барселона);
Десно крило – Иван Чупиќ (Киелце);
Пикер – Тиаго Роча (Порто);
Голман – Мирко Алиловиќ (Веспрем).

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП