21 април, 2024
ПочетнаСВЕТНов гаф на Бајден, сопругата на Навални ја нарече Јоланда(ВИДЕО)

Нов гаф на Бајден, сопругата на Навални ја нарече Јоланда(ВИДЕО)

Американскиот претседател Џо Бајден во четвртокот се сретна со вдовицата и ќерката на починатиот руски демократски активист Алексеј Навални.

Сепак, тој во изјава за медиумите изјави дека Јулија се вика Јоланда.

„Но, едно ми е јасно дека Јоланда ќе ја продолжи борбата што ја водеше. Затоа не се откажуваме“, рече тој и многу брзо го напушти местото без да одговори на новинарските прашања.

Белата куќа не коментираше за мешањето на името, ниту пак официјалните лица оспорија дека Бајден направил грешка. Срамниот гаф е снимен во официјалниот записник објавен во петокот наутро.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП