18 јуни, 2024
ПочетнаАВТОБИЗДоаѓа нов ѕвер со повеќе од 1.000 ks (ФОТО/ВИДЕО)

Доаѓа нов ѕвер со повеќе од 1.000 ks (ФОТО/ВИДЕО)

„Rezvani“ е најпознат по изработката на теренци со „воен“ дизајн, а сега се подготвуваат да ја прослават десетгодишнината од моделот „Beast“.

Редизајнираниот „Beast“ треба да биде претставен следната година, а компанијата вети „возбудливо“ возило кое комбинира „лесни тркачки технологии“ со мотор поставен на средина кој произведува повеќе од 1.000 ks.

Се додава дека автомобилот ќе има каросерија од јаглеродни влакна, а објавена е и скица на купето.

„Rezvani“ објави и тизер видео на кое се прикажани издувните гасови, LED задните светла и погледот на моторот со твин турбо.

Тоа е тоа за деталите засега, а оваа скица претставува промена од претходните најави на компанијата, кога тие рекоа дека новиот „Beast“ ќе има „егзотични врати“ и ќе дебитира во летото 2023-та година.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП