26 мај, 2024
ПочетнаМАКЕДОНИЈА"Ист Гејт Мол" повторно евакуиран, се шири чад низ трговскиот

“Ист Гејт Мол” повторно евакуиран, се шири чад низ трговскиот

Трговскиот центар „Ист гејт“ е евакуиран. Сите вработени и купувачи се надвор.

Причина за евакуацијата, според неофицијалните информации, е пожар на едно во возилата на паркингот.

Интервенирала и Противпожарната бригада.

Од страна на обезбедувањето била направена евакуација и за сега нема информации за повредени лица.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП