петок, 8 декември 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕНастинки и грип ја пустошат Македонија: Напиток од само две состојки ќе...

Настинки и грип ја пустошат Македонија: Напиток од само две состојки ќе ви ги олесни сите тегоби

Ако и вас ве фати сезонска настинка, искористете две природни состојки и победете ја настинката за кратко време.

Корисните ефекти на медот се добро познати на сите, а циметот се смета за еден од најздравите зачини. Кога ќе ги комбинирате, ќе добиете здрав напиток кој исто така ќе ви помогне во сезоната на вируси.

Во 1 дл млака вода измешајте една лажица мед и две лажици цимет во прав. Мешајте додека не се раствори медот. Ако сакате, можете да измешате само мед и цимет, без вода.

Пијте го напитокот два пати на ден, по можност три дена по ред.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП