петок, 8 декември 2023
ПочетнаАВТОБИЗ„Volkswagen“ лансираше специјален „T-Roc“

„Volkswagen“ лансираше специјален „T-Roc“

Ажурираниот „Volkswagen T-Roc“ веќе неколку месеци се продава во различни верзии, почнувајќи од основниот „Life“, поминувајќи низ „Style“ и стигнувајќи до спортската „R-Line“.

Кросоверот сега е достапен и во спортско ниво „Sport“ – со богата стандардна опрема и достапен за сите мотори.

Оваа верзија ќе биде достапна во ограничено издание, а дури и во својата стандардна верзија ги има најбараните додатоци од страна на клиентите. Се базира на основата „Life“, на која додава 18-инчни „Grange Hill“ црни алуминиумски тркала, затемнети задни стакла, двозонска автоматска контрола на климата со контрола на допир и многу повеќе.

Кросоверот може да се избере во стандардната „Ascot Grey“ боја, како и во „Pure White“, „Deep Black“, „Pyrit Silver“,„Indium Grey“ и „Petroleum Blue“. Верзијата „Sport“ е комбинирана со сите мотори – и бензинец и дизел, и со сите достапни менувачи.

Ценовникот на новиот „Volkswagen T-Roc Sport“ започнува од 30.900 евра за верзијата со мотор 1.0 TSI со 110 ks со 6-брзински мануелен менувач и достигнува 35.700 евра за верзијата 1.5 TSI со 150 ks со 7-брзински DSG.

Во средината е турбодизелот 2.0 TDI со 115 ks со 6-брзински мануелен менувач, се нуди по цена од 35.150 евра. Севкупно, „предноста на клиентите“ на верзијата во однос на купувањето на автомобилот со сите поединечни опции е над 1.000 евра.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП