24 мај, 2024
ПочетнаКОМПАНИИКУПУВАТЕ ФРИЖИДЕР? Hisense предлага на кои важни детали да обрнете внимание!

КУПУВАТЕ ФРИЖИДЕР? Hisense предлага на кои важни детали да обрнете внимание!

Одберете модерен и практичен side-by-side фрижидер кој ќе троши помалку електрична енергија, ќе биде поодржлив, ќе работи тивко и долго, но и ќе ги зачува храната и сите други прехранбени производи во совршена состојба што е можно подолго.

Side-by-side фрижидерите стануваат сè попопуларни, не само поради нивниот атрактивен изглед, туку и поради нивната практичност. Како што сугерира нивното име, ова се апарати каде што фрижидерот и замрзнувачот се еден до друг, делејќи го истиот простор, но секој со посебна врата. Оваа поделба носи видливост и пространа внатрешност, а ќе објасниме и некои од технологиите кои ги прават овие апарати поквалитетни, поиздржливи и поеколошки.

Вашата кујна може да биде опремена со иновативен Hisense side-by-side фрижидер кој претставува необична комбинација на стил и функционалност. Неговиот софистициран изглед дава силен визуелен елемент на секој простор, а комбинацијата на стил, практичност и напредна технологија го прави незаменлив избор за модерно домаќинство. Овој фрижидер не само што ја чува вашата храна на најдобар начин, туку внесува и доза на привлечност и луксуз во вашиот животен простор.

Side-by-side фрижидерот, познат и како американски фрижидер, содржи голем број модерни функции и програми. Без разлика дали се работи за црн или сив модел, задниот ѕид на Hisense Side-by-side фрижидерот е обложен со не’рѓосувачки челик, кој обезбедува оптимална дистрибуција на студениот воздух.

Напредни карактеристики на Hisense side-by-side фрижидерот

Она што го прави овој апарат посебен и го издвојува од другите е неговата внатрешност. Дизајниран е максимално да го искористи расположливиот простор, што го олеснува организирањето на храната и наоѓањето намирници. Сепак, без иновативни технологии, ова би бил сосема обичен фрижидер, поради што накратко ќе ги објасниме новитетите кои Hisense ги воведува со своите side-by-side фрижидери во понудата.

⦁ Современите инвертер компресори ги мерат условите во фрижидерот и го прилагодуваат интензитетот на ладење за да обезбедат стабилна температура, заштеда на енергија и потивко работење, што го продолжува животниот век на вашиот апарат (сите Hisense фрижидери со инвертер мотор имаат гаранција од 10 години на моторот).

Фиоката Fresh Crisper е наменета за свежо овошје и зеленчук, температурата во неа е само малку повисока отколку во другите делови на фрижидерот, а со тоа е можно подолго да се задржи свежината на овие намирници.

Moisture Fresh Crisper го прилагодува нивото на влажност во зависност од видот на производот што сакате да го складирате и на тој начин храната секогаш ќе остане свежа и подготвена за сервирање.

Total No Frost технологијата гарантира дека ѕидовите на вашиот фрижидер се секогаш чисти и без мраз, со што се обезбедуваат совршени услови за слободна циркулација на воздухот.

Multi Air Flow системот одржува константна температура, поради што храната секогаш истовремено се лади и е подготвена за јадење или понатамошна обработка.

Функцијата Super Cool има способност да ја намали внатрешната температура и да ја одржува зоната на фрижидерот уште поладна, на +2℃ шест часа, за брзо ладење на храната и пијалаците кога тоа е особено важно.

Ледоматот и диспанзерот за вода се дел од некои Hisense side-by-side фрижидери и овозможуваат брз пристап до мраз и свежа вода, без отворање на вратата, додека другите модели нудат практична Twist комора за правење мраз, која може да се постави каде било во замрзнувачот.

Важни детали на кои треба да обрнете внимание

Иновациите што ги носи Hisense со своите side-by-side фрижидери не застануваат на споменатите технологии, туку вклучуваат и голем број на многу важни и корисни додатоци, за кои ретко кој размислува, но важно е да се обрне внимание на нив.

На пример, аларм на врата е функција која ќе ве предупреди со звучен сигнал да не ја оставате вратата отворена. На овој начин не само што ќе го заштитите она што е внатре, туку ќе заштедите и струја. Уживајте во тишината, бидејќи со вентилатор од врвни материјали и со инвертерски компресор, Hisense side-by-side фрижидерите имаат стабилно работење и ниско ниво на бучава, пониско од 37 децибели во најбучниот момент на работа – како да сте во читална, на пример.

Управувајте со поставките на вашиот фрижидер со јасен ЛЕД дисплеј со контроли на допир што се лесни за дофат и уште полесни за користење. Брзо и со само неколку клика, можете да ја изберете саканата температура за секој дел одделно (ладилник или замрзнувач), да го програмирате работењето или да го вклучите саканиот режим. Одредени Hisense side-by-side фрижидери имаат и режим за одмор. Со него, фрижидерот ќе го одржува делот за ладење на 15℃ во најефикасниот момент на работа, што ќе помогне да се спречи расипување на храната и да се троши помалку електрична енергија додека сте на одмор.

Повеќе еколошки фрижидери

Hisense е еколошки бренд, добитник на престижниот сребрен медал EcoVadis, а серијата Pure Flat на side-by-side фрижидери е опремена со најнова технологија за да се сведе потрошувачката на енергија на минимум. Ова ви овозможува да ги намалите трошоците за електрична енергија, но во исто време ја прави употребата на Hisense фрижидерите значително поодржлива.

Уживањето во свежа храна, организиран ентериер и технолошки иновации станува секојдневно задоволство. Затоа, посетете ја веб-страницата на Hisense Македонија каде што ќе ги најдете сите детали за новите Hisense side-by-side фрижидери.

Hisense е горд официјален партнер на UEFA EURO 2024™. Во моментов, сите Hisense фрижидери, имаат 5 години целосна гаранција и 10 години гаранција на инвертер моторот со задолжителна регистрација на mk.hisense.com.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП