14 јуни, 2024
ПочетнаМАКЕДОНИЈАЦелосно изгаснат пожарот над Катланово

Целосно изгаснат пожарот над Катланово

Директорот на Центарот за управување со кризи, Стојанче Ангелов, извести дека целосно е изгаснат пожарот над Катланово.

– Со подршка на два ер трактори на ДЗС и еден полициски хеликоптер, пожарникарите од скопската Бригада за противпожарна заштита вечерва успеаја целосно да го изгаснат пожарот над Катланово, изјави Ангелов.

Тој додаде дека моментално се врши проверка на теренот и догаснување на остатоци во внатрешноста на изгорената површина.

Пожарот изби денеска попладне, околу 15 часот и 30 минути.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП