14 јули, 2024
ПочетнаМАКЕДОНИЈАСлободата на докторот поздравена со овации и аплауз: Сега уште повеќе ќе...

Слободата на докторот поздравена со овации и аплауз: Сега уште повеќе ќе бидам со вас

Со громогласен аплауз беше поздравена ослободителната пресуда за тетовскиот доктор Бобан Вучевски, обвинет за пожарот во тетовската модуларна болница. Според него, ова е праведно. Посочи дека сега ќе биде уште повеќе со граѓаните и пациентите.

„Ослободителна пресуда за мене. Голема благодарност за сите пријатели кои не дозволија да останам сам. Благодарност до адвокатскиот тим кој ме поддржуваше и ми даде сила да го спроведеме овој процес како што треба. Благодарност за правдата што излезе дека јас како доктор сум бил со вас, а сега уште повеќе ќе бидам со вас“, рече Бобан Вучевски.

Докторот Бобан Вучевски се судеше бидејќи дозволил влез на роднини во болничките соби, иако тоа било забрането. Претходно, судијата Јордан Велковски го ослободи од вина.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП