недела, 5 февруари 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕИсфрлете ги токсините во рок од 48 часа: Радикален метод за чистење...

Исфрлете ги токсините во рок од 48 часа: Радикален метод за чистење на цревата

Можно е да ги исчистите цревата во рекордно време, но исто така потребно е одрекување и добра волја…

Верувате ли дека за само 48 часа можете да ги исфрлите мастите и токсините од телото? Епа можете!

Навечер напијте се напиток за слабеење кој се подготвува на следниот начин:

2 лажици сок од лимон, лажица лути пиперки, лажица ѓумбир, 3 дл вода и лажица јаворов сируп.

Помешајте ги во блендер сите состојки и овој напиток пијте го навечер пред да си легнете.

Потоа наутро потребнo е да се напиете напиток кој ќе го забрза вашиот метаболизам, а се подготвува на следниов начин:

6 коцки мраз, 2 домати, 4 чешниња лук, 6 лажици сок од лимон, 5 дц вода. Помешајте ги сите состојки во блендер.

Покрај ова мора да пиете и многу вода и зелен чај во текот на целиот ден.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП