25 јули, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАМАКЕДОНИЈАМВР: Лажни се пријавите за бомби во училиштата

МВР: Лажни се пријавите за бомби во училиштата

Министерството за внатрешни работи известува дека се направени сите потребни проверки во врска со денешните пријави дека девет училишта на територија на Скопје добиле порака на електронската адреса со закана за поставена експлозивна направа, и утврдено е дека станува збор за лажни пријави.

„Веднаш по добиените пријави, од полициски службеници се преземени мерки за безбедно евакуирање на училиштата, а потоа се извршени и детални проверки од тимови за антитерористички проверки и утврдено е дека станува збор за лажни пријави“, се наведува во соопштението од МВР.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП