четврток, 7 јули 2022
ПочетнаКОМПАНИИНов изглед, ист врвен вкус на Amstel!

Нов изглед, ист врвен вкус на Amstel!

Пивара Скопје го промовираше новиот изглед на најпознатиот холандски бренд на пиво, Amstel. Новата етикета во црвена боја го обединува она што е најпрепознатливо за брендот – долгата традиција на производство од далечната 1870 година, потеклото од Амстердам и пријателството како носечки елемент на пивото од неговото создавање до денес.

„Новиот Amstel носи визуелно освежување но, го задржува добропознатиот, врвен вкус. Нашиот омилен Amstel, препознатливата горчина и богата арома на хмељ и остануваат комплетно непроменети.“ – велат од Пивара Скопје. Новото пакување е веќе достапно и можете да го пронајдете во сите подобро снабдени маркети, како и кафулиња, кафеани и ресторани.

Повеќе за Amstel:

https://www.facebook.com/amstelmacedonia

https://www.instagram.com/amstelmacedonia/

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП