понеделник, јануари 17, 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕЗимски напиток: Овој сируп ве враќа во живот со брзина на светлината

Зимски напиток: Овој сируп ве враќа во живот со брзина на светлината

Мед, ѓумбир, лимон, мајчина душичка… Сите тие се намирници кои се познати како големи заштитници на имунитетот и како наши сојузници во борбата против настинките.

Обезбедете силен имунитет на здрав, но и вкусен начин така што ќе го пробате овој делотворен сируп. Ако почувствате некои знаци на настинка веднаш направете го и започнете да го користите.

Потребно ви е:

– мед

– кокосово масло

– лимон

– цимет

Подготовка:

Помешајте три лажици мед, две лажици нерафинирано стопено кокосово масло, сок од еден лимон и една лажичка цимет.

Сирупот земајте го до три пати на ден по една до две лажички веднаш штом ќе ги забележите првите значи на настинка.

Спречете настинката да се развие и многу брзо ќе се чувствате подобро.

Сирупот користете го што подолго.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,751фановиЗаследи
2,158следбенициЗаследи
1,420следбенициЗаследи