петок, 27 јануари 2023
ПочетнаЗДРАВЈЕСпас за чир во желудникот: 3 едноставни лекови

Спас за чир во желудникот: 3 едноставни лекови

Доколку имате проблем со чир во желудникот или дванаесетпалачното црево, рускиот доктор Малахов ви препорачува три едноставни лекови…

Три едноставни лекови кои им се препорачуваат на сите кои страдаат од чир во желудникот и проблеми со дванаесетпалачното црево:

1. Консумирајте сирова белка од кокошкино јајаце, но не ја голтајте веднаш, туку држете ја подолго во вашата уста. Белката помешана со плунката создава заштитен слој и ја штити слузокожата во желудникот.

2. Исто така се препорачува и џвакање на свежо, сирово брашно од хељда. Потребно е долго да го џвакате ова брашно, кое добро помешано со плунката при џвакањето, исто така создава заштитен слој околу заболената слузокожа.

3. Пијте редовно сок од свеж компир.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП