вторник, 27 септември 2022
ПочетнаЗДРАВЈЕОцет и мед против артритис

Оцет и мед против артритис

Болките во зглобовите го пореметуваат секојдневниот живот.

Доколку страдате од артритис или некое друго заболување на зглобовите, можете да направите домашен лек по рецепт на традиционалната медицина.

Во шолјичка млака вода ставете лажица јаболков оцет и мед и се добро соединете.

Добиената мешавина пијте ја два пати дневно, наутро и навечер.

Веќе после две недели ќе дојде до подобрување, а зглобовите ќе ви бидат поподвижни и помалку чувствителни.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП