сабота, 1 октомври 2022
ПочетнаХОРОСКОПВикенд хороскоп 10-11.10.2020

Викенд хороскоп 10-11.10.2020

Овен (21.03 – 20.04)

Се поминува во најдобар ред. Можно е дека ќе имате прилика и малку да се одморите од работата. Саканото лице ви е максимално посветено и сака да ви пружи убави емоции. Уживајте заедно.

Бик (21.04 – 21.05)

Можно е да имате некои мали недоразбирања во комуникацијата со деловното опкружување и тоа прилично да ве оптеретува. Во љубовта нема потреба да ги криете своите чувства и желби од партнерот.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Ќе барате начин да остварите подобра заработка. Сметате дека една работа не ви е доволна. Во љубовта лесно ќе влегувате во конфликти со саканото лице бидејќи сте прилично нервозни.

Рак (22.06 – 22.07)

Сега имате прилика да промените некои работи кои не ви одговараат во работното опкружување. Во љубовта доколку сте слободни можете да очекувате прилика за необврзувачки флерт со една многу атрактивна личност.

Лав (23.07 – 22.08)

Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични. Во љубота ќе уживате покрај саканото лице и ќе бидете сигурни дека сте го избрале вистинското лице за себе.

Девица (23.08 – 22.09)

Можете да очекувате многу успешен викенд. Ако и бидете посветени на работата ќе остварите добри резултати. Во љубовта отворено ги покажувате своите емоции кон лицето кое ви се допаѓа.

Вага (23.09 – 22.10)

Ако сакате луѓето во деловното опкружување серизно да ве сфатат, започнете да се однесувате сериозно кон работата. Во љубовта во моментов ќе ви одговара да бидете сами.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можете да очекувате прилика да покажете колку сте способни. Можете да се надевате на позитивен ден. Во љубовта ќе уживате во заедничките моменти кои ќе ги поминете со саканото лице.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Време е да се соочите со некои проблеми кои сте ги имале во минатото и да преземете одговорност. Саканото лице од вас очекува да му покажете дека секогаш сте тука за него.

Јарец (22.12 – 20.01)

Можете да очекувате многу позитивна атмосфера на полето за работа. Ќе успеете да остварите успех заедно со своите колеги. Подготвени сте за нови случувања на љубовен план.

Водолија (21.01 – 19.02)

Можете да очекувате прилично мирна ситуација на деловен план, без поголеми промени или компликации. Во љубовта ако сакате да освоите некое лице кое ви се допаѓа, викендов е добар за тоа.

Риби (20.02 – 20.03)

Ви доаѓа значително финансиско подобрување. Пред вас е многу поволен викенд во кој ќе имате среќа. Во полето за љубов викендот ви е многу поволен за љубов и страст.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП