26 февруари, 2024
ПочетнаНАЈНОВИ ВЕСТИВидео кое го покажува „LG Wing“ во акција

Видео кое го покажува „LG Wing“ во акција

Веќе некое време има гласини дека „LG“ подготвува нов паметен телефон со кодно име „Wing“. Се вели дека има втор дисплеј што ротира и стои на страната на главниот. Сега, благодарение на „Android Authority“, имаме и видео кое покажува уред близу до конечната верзија.

Од краткиот клип гледаме како вториот екран се ротира десно од главниот, на кој работи апликацијата за навигација. Помошниот дисплеј се користи за контрола на репродукцијата на музика, а може да се користи и за бирање на броеви. Ниту еден слот за селфи камера или слот не е видлив на кој било од екраните.

Вториот дисплеј е значително помал од главниот, а се должи на ограничувањето во дизајнот. Се ротира од основата на главниот екран и стои нормално на него. „LG Wing“ се очекува да понуди 6,8-инчен главен дисплеј и 4-инчен помошен дисплеј.

Во основата на моделот можеме да го видиме чипсет „Snapdragon 765/765G“, и се чини дека неговата премиера се наближува.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП