Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

Telekom MK апликацијата постојано станува подобра

Време: 13:41

Датум: август 7, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

 • Нови функционалности: продолжување договор и промена на тарифен модел
 • Промотивна понуда само преку Telekom МК: 2.000 денари дополнителен попуст за смартфон со продолжување договор и 5 GB мобилен интернет за промена на тарифа

Последната, подобрена верзија на Telekom MK апликацијата доаѓа со нови функционалности, како одговор на сѐ поголемата потреба за понапредно дигитално корисничко искуство.

Уште подобра и прилагодена на вашите барања, апликацијата ќе ви овозможи да управувате со услугите и сметката во секое време и на секое место. Отсега, преку Telekom MK  можете да нарачате нов смартфон со бесплатна достава до дома или да го смените тарифниот модел и промотивно да добиете дополнителни поволности.

Со летната промоција, доколку направите обнова на Доверба 24 договорот на тарифните модели Mobile M, L и Magenta 1 M, L преку Telekom MK апликацијата ќе можете да го нарачате вашиот нов смартфон со промотивен дополнителен попуст од 2.000 денари. Преку апликацијата можете да ја видите целосната листа на уреди достапни за продажба и само со неколку клика вашиот смартфон ќе стигне на домашна адреса со бесплатна достава.

Со избор на нов подобар тарифен модел од Mobile и Magenta 1 портфолиото преку Telekom MK, еднократно добивате промотивни дополнителни 5 GB мобилен интернет, што можете да ги користите 30 дена по активирање на новата тарифа. При менување на тарифата преку апликацијата ќе можете да ги видите сите опции со опис на бенефициите што ќе ги добиете со промената.

Преземањето на апликацијата e бесплатно, на следниот линк.

Со новите и подобрени функционалности, Telekom MK ќе ви го олесни вашето секојдневие и ќе ви отвори пристап до бројни можности и дополнителни промотивни поволности.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Газдата им се заблагодари на вработените со 13 милиони фунти

  Газдата им се заблагодари на вработените со 13 милиони фунти

  Шефот на компанијата ќе подели 10 милиони фунти (12,91 милиони долари) меѓу вработените како подарок за неговото пензионирање. Подарокот од извршниот директор на „Admiral“ Дејвид…

 • Цената на акциите на „HSBC“ достигна најниско ниво во последните 25 години

  Цената на акциите на „HSBC“ достигна најниско ниво во последните 25 години

  Акциите на „HSBC Holdings Plc“ забележаа пад на нивната вреднос под нивното ниво од последната финансиска криза пред повеќе од една деценија. Притисокот врз компанијата…

 • Трамп го одобри договорот на TikTok со Oracle и Walmart

  Трамп го одобри договорот на TikTok со Oracle и Walmart

  Претседателот на САД, Доналд Трамп го одобри договорот кој ќе овозможи апликацијата TikTok да продолжи да се користи во оваа земја, благодарение на новата компанија…

 • „Carnival Cruise Line“ ги откажува патувањата на почетокот на 2021-та година и продава бродови

  „Carnival Cruise Line“ ги откажува патувањата на почетокот на 2021-та година и продава бродови

  Компанијата „Carnival Cruise Line“ ги откажа патувањата на почетокот на 2021-ва година и продаде два нејзини брода, бидејќи Ковид-19 продолжува да има огромно влијание врз…

 • „LVMH“ го даде договорот за купување на „Tiffany“ за одобрување од ЕУ

  „LVMH“ го даде договорот за купување на „Tiffany“ за одобрување од ЕУ

  Гигантот за луксузни стоки „LVMH“ го достави договорот за одобрување за купување на американската компанија за накит „Tiffany & Со.“ пред Европската комисија. Во Брисел…

 • „Caixabank“ и „Bankia“ го создаваат најголемиот доверител во Шпанија

  „Caixabank“ и „Bankia“ го создаваат најголемиот доверител во Шпанија

  Шпанските банки „CaixaBank SA“ и „Bankia SA“ го одобрија нивното спојување, со што ќе се создаде најголемиот кредитор во земјата во услови на забрзани спојувања…

 • „Snowflake“ претвори тројца шефови на компанијата во милијардери

  „Snowflake“ претвори тројца шефови на компанијата во милијардери

  Акциите на „Snowflake“ објавија сериозен пораст на својата котација на берзата, со што тројца шефови на компанијата станаа милијардери. Компанијата, која е снабдувач на технологија…

 • Рудник САСА ги презема сите мерки за сигурност и заштита на животната средина

  Рудник САСА ги презема сите мерки за сигурност и заштита на животната средина

  Рудникот САСА итно започна со санација на последиците од  краткотрајно истекување на јаловишен материјал во локалниот речен тек, што се случи на што на 14.09.2020…

 • Авиокомпанијата „Norwegian“ ќе ги намали емисиите на CO2 за 45% до 2030-та

  Авиокомпанијата „Norwegian“ ќе ги намали емисиите на CO2 за 45% до 2030-та

  Норвешката авиокомпанија „Norwegian“ има намера да ги намали емисиите на јаглерод диоксид за 45% до 2030-та година во споредба со нивото од 2010-та година. Ова…

 • „VW“ планира да купи удел во „Sixt“

  „VW“ планира да купи удел во „Sixt“

  Германскиот производител на автомобили „Volkswagen Group“ очигледно има намера да купи удел во минхенската компанија за изнајмување автомобили „Sixt“. Двете компании водеа разговори за можен…