Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,600.00 0.8%    GRNT 1,006.66 0.26%    KMB 6,888.28 1.97%    MTUR 3,900.00 -2.5%    REPL 87,000.00 2.62%    STB 1,167.91 -1.22%    TETE 1,946.00 2.96%    TTK 1,350.00 2.27%    UNI 2,400.00 0%    ZPKO 2,575.00 3%    

Извлечен среќниот добитник на автомобилот пежо 208 во големата наградна игра на Веро

Време: 13:53

Датум: август 2, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Вчера напладне (1 август) во јавно и транспарентно извлекување пред посетителите на Веро центар беа извлечени добитниците на двете главни награди во големата наградна игра „Веро ве изненадува и со пежо ве наградува“. Од големиот куп пристигнати купони беа извлечени имињата на двајцата најсреќни добитници на автомобил пежо 208 и скутер хамачи ил бело. 

Финалето на големата наградна игра на Веро го заокружија имињата на двајцата најсреќни добитници. Вредниот автомобил пежо 208 заврши кај Ана Наумовска од Тетово, додека добитник на скутерот хамачи ил бело е Лазиме Терзија од Тетово. На главното извлекување му претходеше последното коло од извлекувањата за неделните награди, во кои Веро во изминатите неколку недели додели вкупно 6 тротинети, 12 велосипеди, 30 рачни часовници касио, како и по 30 ваучери од по 1.000 и 2.000 денари.

Нашата главна цел во работењето е на потрошувачите да им овозможиме најдобра услуга, најквалитетни производи и најдобри цени. Но, задоволството е огромно кога на потрошувачите им приредуваме огромна радост доделувајќи им вредни награди. Во изминатите недели пристигнаа огромен број купони што ни докажа дека имаме навистина лојални потрошувачи кои му веруваат на Веро. Тоа нѐ прави многу горди и ни дава поттик да продолжиме да им го нудиме најдоброто. Им честитаме на сите добитници на награди во оваа наградна игра, а тие што овојпат немаа толку среќа во следниот период ќе продолжиме да ги изненадуваме со нови наградни игри, како и со привлечни акции и понуди – велат од менаџментот на Веро.

Наградната игра „Веро ве изненадува и со пежо ве наградува“ траеше од 15 јуни до 31 јули и во неа учествуваа сите потрошувачи кои во Веро маркетите направиле сметка повисока од 300 денари за селектирани производи кои беа посебно обележани на рафтовите. Интересот за учество во наградната игра беше огромен поради големиот фонд на многу вредни награди.

Имињата на добитниците на двете главни награди, како и на неделните награди, јавно беа објавени на извлекувањето во Веро центар, а објавени се и на Фејсбук страницата Веро маркети.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Основачот на „Spotify“ ќе инвестира 1 милијарда евра во европски стартапи

  Основачот на „Spotify“ ќе инвестира 1 милијарда евра во европски стартапи

  Извршниот директор на шведската музичка платформа „Spotify“, Даниел Ек објави дека ќе искористи 1 милијарда евра од неговите лични средства за да инвестира во европски…

 • НЛБ Банка ги повикува децата да цртаат за убавините на нашата земја по повод Месецот на штедење

  НЛБ Банка ги повикува децата да цртаат за убавините на нашата земја по повод Месецот на штедење

  Оваа година, по девети пат, НЛБ Банка го организира НЛБ Месецот на штедење на тема: „Ги истражуваме убавините на нашата земја со Тиби и Штуки!”.…

 • Уште еден енергетски гигант се подготвува да покаже „црвен картон“ на нафтата

  Уште еден енергетски гигант се подготвува да покаже „црвен картон“ на нафтата

  Француската енергетска групација „Total SE“ ќе престане да рафинира нафта во регионот на Париз и ќе инвестира над 500 милиони евра до 2024-та година, заменувајќи…

 • 7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

  7 врвни филмски наслови на репертоарот на А1 Drive-in киното

  Со најавата за отворање на A1 Drive-in киното на 29 септември со повеќекратниот оскаровец „Паразит“ (Parasite, 2019), A1 Македонија го објави и целосниот репертоар на…

 • Eдна од најголемите австралиски банки заработи рекордна глоба

  Eдна од најголемите австралиски банки заработи рекордна глоба

  „Westpac“, една од најголемите австралиски банки, се согласи да плати рекордна казна од скоро една милијарда долари за систематско дозволување на перење пари. Компанијата денес…

 • Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

  Халк Корнерот во ТЦ Лептокарија, обезбеден од страна на Халкбанк, е веќе на располагање на граѓаните

  Вчера, официјално завршија активностите околу уредувањето на зелениот корнер, на десната страна од популарната „коцка“ во средината на ТЦ Лептокарија. Уредувањето на овој јавен простор…

 • Две кампањи на Њу момент во финалето на фестивалот за маркетинг „БалКанс“

  Две кампањи на Њу момент во финалето на фестивалот за маркетинг „БалКанс“

  Две кампањи на маркетинг-агенцијата Њу Момент, Њу идеас компани – Скопје, „Кога пчелите ќе стивнат“ и герила-акцијата „Ослободување на дрвјата“ продуцирани и реализирани во изминатава…

 • ИутеКредит е првата естонска компанија која се најде во Генералниот Стандард на Франкфуртската Берза

  ИутеКредит е првата естонска компанија која се најде во Генералниот Стандард на Франкфуртската Берза

  ИутеКредит Европа, водечка европска компанија за лични финансии, по унапредувањето на својата позиција на Регулираниот Пазар, е првата компанија од Естонија која влегува во Генералниот…

 • Девет светски познати ресторани поднесоа барање за банкрот

  Девет светски познати ресторани поднесоа барање за банкрот

  Ова е тешка година за ресторанската индустрија и љубителите на храна. Малопродажната апокалипса е во полн ек, па дури и најомилените ланци на ресторани во…

 • „Тесла“ и „Мерцедес“ ја тужеа американската влада поради царина на увезените делови од Кина

  „Тесла“ и „Мерцедес“ ја тужеа американската влада поради царина на увезените делови од Кина

  Водечките производители на автомобили, вклучително и „Мерцедес-Бенз“ и „Тесла“, поднесоа тужба против владата во Вашингтон во врска со царините за увоз на делови од Кина.…