Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ADIN 618.00 0%    ALK 12,350.12 -0.45%    FERS 61,000.00 1.67%    GRNT 962.84 -0.02%    INPR 1,500.00 0%    KMB 6,218.50 -0.84%    SBT 2,551.00 -1.92%    TETE 1,582.00 1.02%    TKVS 4,400.00 0%    

Купувајте домашно: Вашето омилено Grand кафе се произведува во Македонија!

Време: 12:08

Датум: јули 10, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Пиењето на свежо мелено кафе отсекогаш била култна рутина на овие простори. Бесценет момент, без разлика колку е тој брз или краток! Кафето наутро не’ буди, а попладне ни дава свежа доза енергија и претставува верен придружник во разговорите со саканите личности. Вистинските љубители знаат да ја препознаат свежината на кафето, аромата и полниот вкус кој го овозможува само свежо меленото кафе. Посебно сега, во периодот на пандемија, кафето ни дава енергија ѝ не’ прави среќни, па токму затоа не е сеедно какво кафе пиете!

Дали знаевте дека вашето омилено Grand кафе се произведува во Македонија?

Фабриката „Гранд кафе“ во Скопје го произведува популарното Grand кафе, во чиј мирис и вкус уживаме сите ние, а кое денес е синоним за квалитет не само во Македонија, туку и ширум целиот Балкан. Во модерниот и современ погон во Скопје се произведуваат неколку различни Grand брендови, како што се Grand кафе Gold, Grand кафе Strong, Grand Aroma и Grand DeLuxe, а секој од овие брендови нуди уникатно уживање за сите оние љубители на вистинското, свежо мелено кафе. Grand кафе Gold е е нашиот омилен вкус на кој веќе сите се навикнавме, а кој е познат по неговата густа пена која е карактеристична за камените млинови на кои се произведува ова кафе. За сите оние кои тешко се будат и на кои им е потребна екстра мотивација во текот на денот, тука е Grand кафе Strong да им даде нова доза енергија секогаш кога ќе им биде потребно. Без разлика дали уживате во посебно ароматичното Grand Aroma кафе или во кафето со софистициран вкус како Grand DeLuxe, наменето за вистинските хедонисти, вие секако го заслужувате само најдоброто!

„Гранд кафе“ се придржува до неколку принципи: беспрекорен квалитет на сировините, највисоки производни и безбедносни стандарди, автоматизирана технологија, надзор и контрола кои ги спроведуваат врвни технолози, а тоа е гаранција дека секоја шолја Grand кафе содржи кафе со највисок квалитет.

Дури и во тешките моменти низ кои поминуваме последните неколку месеци, кафето за многумина беше извор на утеха и навика од која е тешко да се откажат. А и зошто би, кога тоа е секојдневно задоволство кое ни ги буди сетилата, ни дава енергија, не’ држи будни и концентрирани? Во периодот на пандемија, кафето се претвори во основен и незаменлив производ без кој не може да се замисли ниту едно домаќинство.

Сега, преку купување на Grand кафе можете дополнително да придонесете за зајакнување на домашната економија и на тој начин да вложите во вашата заедница, а за возврат ќе го добиете единствениот вкус на вашето омилено Grand кафе. Се работи за владината мерка за обезбеднување на неповратни средства за одредени групи граѓани, предвидена со платежната картичка за која можевте да се регистрирате на https://kupuvamdomasno.gov.mk/mk/. Оваа владина мерка предвидува повторно вложување на средствата во домашната економија, преку набавка на роба произведена во Македонија. Тоа значи дека Grand кафе веќе се наоѓа на листата производи кои можете да ги купите со платежната картичка „Купувам домашно“.

Задоволството е особено големо кога можете истовремено да помогнете на економијата на нашата земја додека го пиете вашето омилено Grand кафе, кое е еден од производите кои можете да ги купите со оваа платежна картичка.

Почитувајќи ги желбите на потрошувачите, „Гранд кафе“ изгради препознатлив концепт на уживање во кафето – секогаш најдобар квалитет, богата лепеза на производи, препознатлива арома, уникатно естетско уживање, иновативност и достапност во секое време, на секое место. Затоа, уште денеска искористете ја шансата да ги набавите вашите омилени Grand производи, кои ќе ви пружат врвно уживање во вашиот омилен мирис и вкус!

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Втората по големина германска банка се движи кон годишна загуба

  Втората по големина германска банка се движи кон годишна загуба

  Пандемијата со коронавирусот најверојатно ќе ја втурне во криза и „Commerzbank“ во зоната на загуба. Во презентирањето на своите резултати за вториот квартал, банката предупреди…

 • „Ralph Lauren“ започна со реструктуирањето по тешкиот квартал

  „Ralph Lauren“ започна со реструктуирањето по тешкиот квартал

  Компанијата „Ralph Lauren“ размислува да ја ажурира својата оперативна структура, обидувајќи се да ја избегне судбината на дел од своите конкуренти во трговијата на мало,…

 • Халкбанк со инвестиција над 25.000 евра за поддршка на угостителскиот сектор

  Халкбанк со инвестиција над 25.000 евра за поддршка на угостителскиот сектор

  Преку кампањата „На наша сметка“ до ваучер од 500 денари за локалите клиенти на банката Како дел од својата заложба за поддршка на малите бизниси…

 • Витаминка АД Прилеп оствари повисока добивка за периодот јануари-јуни 2020

  Витаминка АД Прилеп оствари повисока добивка за периодот јануари-јуни 2020

  Витаминка АД Прилеп за периодот Јануари – Јуни  2020 година оствари добивка на износ од 9,456 илјади денари и е повисока во однос на истиот…

 • „Google“ купи 6,6% удел во компанија за домашна безбедност

  „Google“ купи 6,6% удел во компанија за домашна безбедност

  Американскиот интернет гигант „Google“ купи 6,6% удел во компанијата за домашна безбедност „ADT“ во договор вреден 450 милиони долари. Договорот ќе му овозможи на „Google“…

 • Германските банки ќе можат да исплатат дивиденди и покрај забраната на ЕЦБ

  Германските банки ќе можат да исплатат дивиденди и покрај забраната на ЕЦБ

  Германскиот финансиски регулатор ќе им овозможи на некои помали германски банки да исплатат дивиденди оваа година, дури и покрај тоа што Европската централна банка ги…

 • „HSBC“ предупредува на големите заостанати кредити – профитот падна за 82%

  „HSBC“ предупредува на големите заостанати кредити – профитот падна за 82%

  Британскиот доверител „HSBC Holdings Plc“ не успеа да ги исполни очекувањата за својот профит, бидејќи најголемата банка во Европа сигнализираше продлабочување на загубите од кредитите,…

 • Бафет купи акции за 1,7 милијарди долари од „Bank of America“

  Бафет купи акции за 1,7 милијарди долари од „Bank of America“

  Инвеститорот Ворен Бафет во јули купил акции вредни 1,7 милијарди долари од „Bank of America“, пренесува „Bloomberg“. Купувањата се реализирани преку „Berkshire Hathaway“, која веќе…

 • “Saudi Aramco” тргнат од тронот, “Apple” највредна компанија во светот

  “Saudi Aramco” тргнат од тронот, “Apple” највредна компанија во светот

  Саудискиот државен нафтен гигант повеќе не е највредната компанија во светот, тој мораше да ја предаде титулата на американскиот Apple. „Apple“ стана компанија со најголема…

 • Извлечен среќниот добитник на автомобилот пежо 208 во големата наградна игра на Веро

  Извлечен среќниот добитник на автомобилот пежо 208 во големата наградна игра на Веро

  Вчера напладне (1 август) во јавно и транспарентно извлекување пред посетителите на Веро центар беа извлечени добитниците на двете главни награди во големата наградна игра…