Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,330.78 0.07%    GRNT 950.00 -1.33%    KMB 6,199.77 -0.05%    KVAS 15,520.00 -3%    MPT 64,302.72 -0.98%    RMDEN12 99.50 0%    RZLE 15.00 25%    SKOV 20.00 0%    ZILU 167.00 -14.36%    ZPOG 1,800.00 0%    

Ова лето Еуростандард банка својот простор го претвора во промотор на уметноста

Време: 13:26

Датум: јуни 23, 2020

Категорија: БАНКИ

Како долгогодишен поддржувач на уметноста, но и на културата воопшто, ова лето Еуростандард банка се приклучува кон проектот „Летна авантура со Култура“ преку кој Банката ќе ја промовира литературата и младите автори во сите свои експозитури.

Проектот на издавачката куќа „Култура“ подразбира промоција на многу нови наслови и попусти на голем број бестселери од повеќе домашни и странски автори, стручна литература, учебници, литература за деца итн., додека пак Еуростандард банка ќе го стави својот простор на располагање со цел промоција на литературата и уметноста.

Имено, во текот на летото просториите на Еуростандард банка ќе бидат претворени во литературно и творечко катче во кое многу млади автори ќе имаат можност да ги претстават своите дела, а пак за своите клиенти, како дел од проектот Банката најавува и голем број изненадувања, подароци, разни интересни активности за љубителите на книгата, како и содржини за најмалите.

„Во ова неизвесно време во кое живееме, книжевноста е уметност која создава нови, поинакви светови, правејќи го и нашиот свет подобро место за живеење. Токму затоа, во соработка со Култура одлучивме ова лето и нашите клиенти да ги однесеме во еден нов свет на нови наслови, бестселери, дела на бројни современи домашни и странски автори и голем број изненадувања, со што веруваме дека и нивното секојдневие ќе успееме да им го направиме поубаво и поразлично барем за момент. Ги покануваме сите заинтересирани да повелат во некоја од нашите експозитури, со цел заедно да делуваме во насока на промоција на уметноста и поддршка на младите автори“, велат од Еуростандард банка.

Инаку и досега Еуростандард банка се приклучувала на повеќе иницијативи и кампањи на издавачката куќа „Култура“ со цел поддршка на литературата, а е долгогодишен и искрен промотор и на културата воопшто, поддржувајќи бројни културни манифестации меѓу кои и „Охридско лето“ и „Скопскиот џез фестивал.“

За повеќе информации околу проектот „Летна авантура со Култура“ и најава на активностите, следете ја Фејсбук страницата на Еуростандард банка.

 

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • НЛБ Банка со поддршка за микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

  НЛБ Банка со поддршка за микро и малите претпријатија преку проектот НЛБ Рамка за помош

  НЛБ Банка го започнува проектот „НЛБ Рамка за помош“ како одговор на актуелните случувања и неизвесните економски услови поради пандемијата со вирусот COVID-19, а со…

 • Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

  Глобал Фајнанс ја прогласи Халкбанк за „Најдобра банка за работа со население за 2020 година“

  Халкбанк АД Скопје од страна на престижниот светски финансиски магазин Глобал Фајнанс (Global Finance) е прогласена за Најдобра банка за работа со население за 2020…

 • Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

  Еуростандард банка на 50.000 корисници на парични права од социјална заштита ќе изврши исплата во еден ден

  На 3-ти јули 2020 година (петок), Еуростандард банка започнa со исплата на парични права од социјална и детска заштита, и тоа на сите корисници, без…

 • НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

  НЛБ Банка со промотивна кампања за кредитите за физички лица

  НЛБ Банка води промотивна кампања за сите кредити за физички лица до 31.08.2020 година. Во рамки на кампањата сите кредити се нудат без трошоци за…

 • НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

  НЛБ Банка со повик за ажурирање на податоците на клиентите со цел навремена достава на платежните картички

  НЛБ Банка ги повикува клиентите – корисници на домашни платежни картички за финансиска поддршка, со цел точна и навремена достава на картичките, во најкус можен…

 • Изработени се првите 35.000 домашни платежни картички од НЛБ Банка

  Изработени се првите 35.000 домашни платежни картички од НЛБ Банка

  НЛБ Банка започна со процесот на издавање на домашните платежни картички и веќе се изработени првите 35.000 картички и истите се во фаза на дистрибуција.…

 • НЛБ Банка единствена со достава на домашните платежни картички директно до домовите на корисниците

  НЛБ Банка единствена со достава на домашните платежни картички директно до домовите на корисниците

  Согласно Уредбата на владата на Р. Северна Македонија за финансиска поддршка на граѓани и вработени лица со низок доход, млади лица и здравствени работници, НЛБ…

 • Внимателно со даноците, нивното зголемување не е корисно за економијата!

  Внимателно со даноците, нивното зголемување не е корисно за економијата!

  Пред да се донесе било каква одлука за евентуално зголемување на одредени даноци поради моменталната криза, претходно мора да бидат консултирани сите чинители во општеството.…

 • Bank of America: Купувајте европски акции

  Bank of America: Купувајте европски акции

  Аналитичарите на Bank of America предвидуваат дека европските акции до крајот на септември ќе пораснат во просек за дополнителни десет проценти. Рударскиот и банкарскиот сектор сега…

 • НЛБ ве советува за безбедност при онлајн купување

  НЛБ ве советува за безбедност при онлајн купување

  Светот ќе ја запамети 2020 година како голем предизвик поради справувањето со пандемијата предизвикана од корона вирусот. Сведоци сме на креирање на една нова „нормала“…