Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,902.73 -0.05%    BESK 5,700.00 -8.06%    FERS 59,500.00 0%    GRNT 957.00 2.9%    KJUBI 1,261.00 -9.93%    KMB 5,991.11 0.74%    KPSS 321.00 -62.24%    OHB 4,501.00 0%    OKTA 3,153.00 0%    PKB 14,399.00 0%    POPK 16.00 -23.81%    RZLE 12.00 -7.69%    SBT 2,401.00 -7.3%    STB 1,055.00 -1.93%    

Нов SEAT Ateca 2020: засилување на успешната приказна

Време: 11:50

Датум: јуни 16, 2020

Категорија: АВТОБИЗ

 • Новиот SEAT Ateca 2020 носи револуција на дизајнот на компактниот теренец, благодарение на поемотивниот надворешен дизајн и напредниот ентериер
 • SEAT Ateca станува целосно поврзан со интегрирање на висока конективност во автомобилот – интернет функции и услуги – и поврзаност со SEAT CONNECT
 • Напредните системи за помош и безбедност на возачот го одведуваат SEAT Ateca 2020 на следното ниво
 • Новото ниво на опрема XPERIENCE му дава на Ateca робустен и теренски карактер
 • Обновениот опсег на напредни мотори на SEAT Ateca, вклучително и бензинот (TSI) и дизелот (TDI), помагаат во намалувањето на емисиите додека одржуваат динамика на возењето.

SEAT го освежува успешниот SUV – Ateca со воведувањето на производната верзија за 2020 година. Преработеното возило ќе се заснова на своите компактни SUV атрибути, додавајќи освежен и поемотивен изглед како внатре, така и надвор, целосно поврзано корисничко искуство, подобрено ниво на безбедност и удобност и зголемена ефикасност.

Кога за прв пат беше лансиран, SEAT Ateca донесе нова димензија на компактниот SUV пазар; тој беше совршен за градскиот живот, нудејќи простран, практичен и разноврстен теренец со уникатен стил. И неговиот јасен карактер, емоционален дизајн и динамична личност е додаден во новата верзија.

„SEAT Ateca стана едно од поуспешните возила на шпанскиот бренд, продавајќи повеќе од 300.000 единици од нејзиното претставување во 2016 година. Новиот SEAT Ateca 2020 е еволуција на оригиналниот производ и има за цел да го продолжи својот успех преку консолидирање на позиција во еден од најважните сегменти на пазарот“, рече Карстен Исензе, претседател на SEAT и потпретседател за финансии и IT.

SEAT Ateca е дизајниран и развиен во Барселона, а се произведува во Квасини (Чешка), додавајќи дополнителен импулс во составот на SUV понудата на брендот – сегмент на возила што е суштински важен за континуираниот успех на SEAT.

Од неговото воведување во 2016 година, продадени се повеќе од 300.000 SEAT Ateca возила, што претставува огромно достигнување за компактниот теренец.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Легендарно лого: Новата Opel Mokka прва со новата молња

  Легендарно лого: Новата Opel Mokka прва со новата молња

  Чиста прецизност: сите следни нови модели на Opel ќе го носат ново дизајнирано лого на брендот Риселсхајм. Opel Мokka е првиот модел со Opel Vizor,…

 • Вработените во Ford бараат компанијата да престане да прави полициски возила

  Вработените во Ford бараат компанијата да престане да прави полициски возила

  Вработените во Ford побарале од раководството на компанијата да престане со производство и продажба на полициски возила, пренесува The Verge. Националните протести ги принудија некои вработени…

 • Европскиот суд им овозможи на купувачите на „Фолксваген“ полесно да тужат

  Европскиот суд им овозможи на купувачите на „Фолксваген“ полесно да тужат

  Највисокиот суд на Европската Унија донесе пресуда дека купувачите на автомобили „Фолксваген“ опремени со софтвер инсталиран за да ги измами тестовите за емисија на гасови,…

 • Германска автомобилска индустрија: Добија помош од буџетот, а исплаќаат дивиденди

  Германска автомобилска индустрија: Добија помош од буџетот, а исплаќаат дивиденди

  Иако голем број германски производители на автомобили добија државна помош за време на епидемијата од коронавирус, нивните акционери сепак очекуваат да добијат милијарди евра преку…

 • Toyota и понатаму највредниот автомобилски бренд во светот

  Toyota и понатаму највредниот автомобилски бренд во светот

  Компанијата Kantar, која се занимава со истражување на пазарот, објави листа на 100 највредни брендови во светот, а на кој се нашле само три автомобилски…

 • Volkswagen се откажа од изградба на фабрика во Турција

  Volkswagen се откажа од изградба на фабрика во Турција

  Германскиот производител на автомобили Volkswagen се откажа од планот за изградба на нова фабрика во Турција. Одлуката е донесена како одговор на намалената побарувачка за нови…

 • Откажан Женевскиот саем за автомобили за 2021 година

  Откажан Женевскиот саем за автомобили за 2021 година

  Фондацијата која стои зад Женевскиот саем за автомобили ја откажа организацијата на овој настан за следната година, откако голем број потенцијални излагачи изјавија дека најверојатно нема…

 • Tesla е највредниот производител на автомобили во светот

  Tesla е највредниот производител на автомобили во светот

  Дури и среде пандемија, Tesla продолжува да расте. Компанијата, која започна пред нешто повеќе од 15 години, сега стана најпочитуваниот светски производител на автомобили – надминувајки…

 • Полни со возбуда: Нова Opel Mokka Electric и Energetic

  Полни со возбуда: Нова Opel Mokka Electric и Energetic

  Чиста енергија: смел изглед, висока положба на седење, електричен погон без емисија на гасови Воодушевувачка е-моќност: 100 kW / 136 КС и 260 Nm вртежен…

 • Новата генерација на најпосакуваниот семеен автомобил е тука: Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

  Новата генерација на најпосакуваниот семеен автомобил е тука: Добредојдовте во новата ŠKODA Octavia

  Бидејќи со сè што правиме, главниот фокус е секогаш на клиентот. Секој производ или услуга што ги нудиме целат кон тоа да предизвикаат пеперутки во…