15 април, 2024
ПочетнаЕКОНОМИЈАОд денеска поскапи цени на горивата

Од денеска поскапи цени на горивата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поскапеа за еден денар и за 1,5 денар.

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 се зголеми за 1,5 денари на 59,5 денари за литар.

Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемија за еден денар за литар на 61,5 денари, 51 денар и 40 денари за литар.

Малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголеми за 0,273 денари и изнесува 24,886 денари за килограм.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП