Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,301.16 -0.35%    FERS 59,500.00 8.06%    GRNT 975.00 -1.57%    KMB 5,882.48 -0.26%    MPT 67,967.90 -0.05%    RZEK 68.00 41.67%    SBT 2,765.00 -2.98%    STB 1,183.55 2.97%    STIL 66.00 9.2%    TNB 16,102.00 -1.21%    TTK 1,250.00 2.46%    UNI 2,075.64 -0.22%    

Како до дополнителна заработка од дома во услови на намалена вработеност?

Време: 11:08

Датум: мај 22, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом

Моменталната ситуација со пандемијата и порастот на невработеноста, дополнително ги загрижува компаниите. Ретки се оние компании чиј бизнис не е погоден во овие моменти, кои ги трпат економските последици од корона-кризата, а следствено на тоа, се соочуваат и со намалување на човечките ресурси.

Во време на пандемија и вонредни услови речиси сите сме загрижени за своите работни места и приходи. Стапката на невработеност е сè поголема, а со тоа дополнителен стрес претставува и економската и трудова неизвесност, како кај компаниите, така и кај поединците. Грижата кај поединците, особено оние кои се соочуваат со губење на својата работа или пак намалување на платата, главно се сведува на мислата дали е можеби сега моментот да започнам свој бизнис или да направам промена во својата кариера?

Одговорот е „Да“! Токму сега можете лесно и брзо да започнете сопствен бизнис од удобноста на вашиот дом и да дојдете до дополнителна заработка.

Lyconet (Лајконет) e наменет за луѓе кои се претприемачки расположени, а претставува платформа за изградба на сопствен бизнис која на сите заинтересирани им нуди можност да создадат своја куповна заедница и истовремено носи дополнителна заработка од секое поединечно направено купување. Но, оваа компанија нуди и уште многу други предности, како што е можност за старт на бизнис без ризик, потполна слободна распределба на времето, развивање на дејност независно од локацијата, баланс на време поминато на работа и со семејството, фер плаќање според учинок, самостојна работа и перспектива за финансиска независност.

Всушност, Lyconet ви нуди и можност да станете дел од мрежата на успешни маркетери без излегување од вашиот дом. Едноставно е потребно да ја посетите нивната веб страница и да се регистрирате. Оттука, веќе можете и да заработувате, да напредувате во вашата кариера, а секако, и да заработувате солиден приход за сработеното.

Со оглед на ситуацијата во којашто се наоѓаме и ризикот кој е сe уште присутен за излегување од дома, Lyconet на своите маркетери им овозможува и непречена работна околност со целосна онлајн адаптација, со помош на вебинари, Business Intelligence системи и бизнис апликации.

Оваа програма нуди можност на секој заинтересиран да започне сопствен бизнис, но и можност за кариера за млади луѓе кои имаат скромно или немаат работно искуство. Во овие тешки околности во кои се наоѓаме, преку Lyconet всушност сите генерации имаат можност да започнат да развиваат професионални вештини и веднаш да градат работно искуство и кариера. Во овој момент, вашата канцеларија може да биде дневната, кујната или спалната соба, а деловните состаноци се одвиваат исклучиво виртуелно благодарение на погодностите овозможени од технологијата во која инвестира Lyconet.

Затоа, не двоумете се! Останете дома и останете безбедни бидејќи дури и во услови на пандемија имате можност за успешен сопствен бизнис, без апсолутно никаков ризик.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Авио-гигантот отпушта 12.000 работници во САД

  Авио-гигантот отпушта 12.000 работници во САД

  Американската компанија Boeing има намера во наредните недели да отпушти околу 12.000 работници во Соединетите држави, објави BBC. Компанијата објави дека оваа недела ќе информира за…

 • Компанијата Apple повторно отвора околу 100 свои продавници во САД

  Компанијата Apple повторно отвора околу 100 свои продавници во САД

  Компанијата Apple најави отворање на околу 100 свои продавници во САД, објави Reuters. По прогласувањето на пандемија од коронавирус, раководството на Apple нареди затворање на…

 • Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

  Почнува официјалната продажба на The Frame и The Serif телевизорите во Македонија

  Компанијата Samsung Electronics Co., Ltd. го најави започнувањето на официјалната продажба на домашниот пазар на новите модели од својата Lifestyle линија на телевизори за 2020…

 • Adria Airways продава се, дури и профили на социјалните мрежи

  Adria Airways продава се, дури и профили на социјалните мрежи

  Официјалните профили на социјалните медиуми на Adria Airways на Facebook, Twitter и LinkedIn се објавени на продажба како дел од стечајната постапка на пропаднатата авиокомпанија. Заинтересираните купувачи имаат…

 • ЈП Водовод и канализација – Скопје овозможува пристап до своите услуги преку мобилната апликација

  ЈП Водовод и канализација – Скопје овозможува пристап до своите услуги преку мобилната апликација

  ЈП Водовод и канализација – Скопје е секогаш во служба на своите корисници и граѓаните на градот Скопје. Следејќи ги трендовите на дигитализација, ЈП Водовод…

 • Mobile – Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

  Mobile – Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

  15 GB мобилен интернет и дополнителни придобивки по избор секој месец Во овие времиња, многу работи се променија, а многумина препознаа можност да научат нешто…

 • Nestle во Кина инвестира 102 милиони долари во производство на вегетаријанска храна

  Nestle во Кина инвестира 102 милиони долари во производство на вегетаријанска храна

  Швајцарски Nestle договори соработува со економскo-технолошката развојна зона Тијанџин (TEDA) за изградба на фабрика со годишен капацитет на производство од 8 илјади тони. Првата фабрика на…

 • Акциите на Amazon и Facebook ги срушија сопствените рекорди

  Акциите на Amazon и Facebook ги срушија сопствените рекорди

  Вредноста на акциите на американските технолошки компании Amazon и Facebook ги срушија сопствените рекорди. Акциите на Amazon пораснаа за два проценти откако технолошкиот гигант повторно ги…

 • Приходите на Xiaomi во првиот квартал пораснале за 13,6 проценти

  Приходите на Xiaomi во првиот квартал пораснале за 13,6 проценти

  Пандемијата од COVID-19 не влијаеше негативно на приходите на кинеските технолошки компании, па така и Xiaomi забележа раст на приходите кој се искачи на 7…

 • „Глобал фајнанс“ ја прогласи „Охридска банка“ за најдобра банка во земјава за 2020

  „Глобал фајнанс“ ја прогласи „Охридска банка“ за најдобра банка во земјава за 2020

  Светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс“, петта година по ред, ја прогласува „Охридска банка“ за најдобра банка во земјава. Имено, публикацијата, издадена од Светската Банка, 27-ми…