Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 12,595.67 -0.06%    GRNT 1,011.33 1.13%    KMB 5,989.65 -0.19%    MPT 67,718.93 -0.44%    OKTA 3,802.00 0.53%    REPL 82,000.00 0%    SBT 2,998.00 3.69%    STB 1,130.33 2.76%    TEL 319.00 0%    TNB 16,299.91 -0.62%    TTK 1,242.00 -1.5%    UNI 2,021.00 1.05%    

Прифати го предизвикот – стани маркетер во Lyconet мрежата

Време: 12:56

Датум: април 3, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Во состојба на голема економска и трудова неизвесност, младата популација е онаа категорија која е доста погодена, и стапката на невработеност е највисока токму кај неа. Покрај невработеноста, моментално се наоѓаме и во време на пандемија, а тоа дополнително ги загрижува како младите така и сите компании. Ретки се компаниите кои не се погодени во овие моменти, и не трпат намалување во човечките ресурси. Исто така, не секоја компанија може да им понуди кариера на млади луѓе кои имаат скромно или никакво работно искуство. Lyconet (Лајконет) затоа, и во овие тешки околности, им нуди можност на сите генерации да започнат да развиваат професионални вештини и веднаш да градат работно искуство и кариера.

Lyconet (Лајконет) на своите маркетери им овозможува непречена работна околност со целосна онлајн адаптација, со помош на вебинари, Business Intelligence системи и бизнис апликации. Дополнително нуди и можност на секој заинтересиран да започне сопствен бизнис и да напредува во кариерата, истовремено нуди и можност за заработка на солиден приход за сработеното. Да, дури и во овие околности!

Гордан Ѓуровски ни доаѓа од Свети Николе, има 28 години и тој е еден од 350.000 луѓе во светот кои одлучија да го прифатат предизвикот и да започнат да работат како маркетери во Lyconet мрежата, глобално присутна на 49 пазари. Со Гордан позборувавме за тоа што значи да си Lyconet маркетер, што му се допаѓа кај оваа работа и кои можности ги нуди компанијата.

Гордан вели дека со концептот на мрежниот маркетинг се запознал уште кон крајот на 2013 година, но како Lyconet маркетер започнал да работи во јуни 2016 година. На почетокот имал голема скепса кон начинот на функционирање на овој бизнис модел и со него се занимавал по 1-2 часа дневно, како начин за остварување на дополнителен приход. Меѓутоа, после само шест месеци сфатил дека работејќи како маркетер може да остварува одлична заработувачка, што било причина целосно да се посвети на мрежниот маркетинг.

Гордан како Lyconet маркетер во моментов се наоѓа на 6-то кариерно ниво (од вкупно 8), со тим од над 50 луѓе во кариерно ниво 2 и погоре, кој е присутен во 26 држави. Тој и неговиот тим целат кон ширење на пазарите низ целиот свет и остварување на што поголеми резултати. Покрај можноста за напредок и професионален развој, вели дека бројни се причините поради кои му се допаѓа оваа работа.

„Во работата како маркетер најмногу ми се допаѓа тимскиот дух и можноста да изградам своја интернационална мрежа на потрошувачи и бизнис партнери. Запознавањето со нови луѓе, размената на искуства и идеи е големо богатство за мене. Одлично e што сум сам свој шеф и сè зависи од мене. Јас си го организирам своето време кога сакам, каде сакам, со кој сакам и колку сакам да работам. Ја обожувам слободата која ми ја дава оваа работа“, вели Гордан.

Lyconet (Лајконет) како бизнис модел нуди лесен пристап до платформата, каде што секое физичко лице може да го започне како свој бизнис. Огромна придобивка претставува и тоа што на самиот почеток од започнувањето на сопствениот бизнис, маркетерите добиваат поддршка и менторство од луѓе кои веќе имаат искуство и постигнати резултати зад себе. „Доколку преземеме акција и имаме цел, тие се тука да ни помогнат што побрзо ја оствариме нашата цел и да бидеме што е можно поуспешни. Покрај тоа, се организираат и мега настани, кои според мене се голема животна лекција и се клучни за остварување на позитивна промена кај себе. На овие настани имаме можност да учиме од едни од најуспешните луѓе во светот како што се Tony Robbins, Eric Worre, Manfred Winterheller и други. Lyconet ни нуди можност да учиме од најдобрите”, сподели со нас Гордан.

Од неговото досегашни искуство како маркетер и знаењето коешто го има добиено во овие години, вели дека многу е важно кои се твоите ментори и од кој го црпиш знаењето и советите, кои понатака треба да ги примениш во работата како маркетер, но и во животот генерално. Тој е горд што е дел од Lyconet  затоа што во развивањето на неговите бизнис вештини, компанијата е тука да му помогне и да му понуди професионалци, кои ќе му дадат совети засновани на искуство и резултати. „Ако сакаме да успееме треба да го слушаме оној кој направил резултати, затоа што само тој може да ни пренесе знаење и да не научи како да го изградиме овој бизнис“, вели Гордан.

На младите луѓе им препорачува да го прифатат предизвикот и да започнат да се занимаваат со мрежен маркетинг како дел од Lyconet мрежата. А кога ќе започнат со оваа работа, да веруваат во себе, да бидат истрајни, упорни, конзистентни и да преземаат МАСОВНА АКЦИЈА. Да бидат присутни на сите настани, од бизнис работилници, па сè до мега настани, зошто токму на тие настани се отвораат видици, се градат мрежи на бизнис соработници, но и пријатели кои се тука да ти помогнат во секое  време од твојот професионален раст и развој.

Гордан освен што редовно и активно работи во Lyconet програмата, редовно ги користи предностите на Cashback World (Кешбек Ворлд) платформата на МАЈВОРЛД МАКЕДОНИЈА ДООЕЛ Скопје. Вели дека во вакви моменти на пандемија кога движењето е целосно ограничено, тој препорачува што повеќе да се купува онлајн и да се користи Cashback APP апликацијата. Со Cashback World, Гордан има можност да нарачува и плаќа онлајн во големи компании низ целиот свет, а добива и дополнителни попусти со секое пазарување. А исто така преку апликацијата може да се купува и со е-ваучер кај големите локални концерни како што се: Веро, Систина, Тинекс, Спорт Вижн, Спорт М, Рептил Маркети, Електрометал и други.

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • ЈП Водовод и канализација – Скопје овозможува пристап до своите услуги преку мобилната апликација

  ЈП Водовод и канализација – Скопје овозможува пристап до своите услуги преку мобилната апликација

  ЈП Водовод и канализација – Скопје е секогаш во служба на своите корисници и граѓаните на градот Скопје. Следејќи ги трендовите на дигитализација, ЈП Водовод…

 • Како до дополнителна заработка од дома во услови на намалена вработеност?

  Како до дополнителна заработка од дома во услови на намалена вработеност?

  Вклучете се во Lyconet мрежата и заработувајте брзо и лесно од удобноста на вашиот дом Моменталната ситуација со пандемијата и порастот на невработеноста, дополнително ги…

 • Mobile – Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

  Mobile – Ново постпејд портфолио на Македонски Телеком

  15 GB мобилен интернет и дополнителни придобивки по избор секој месец Во овие времиња, многу работи се променија, а многумина препознаа можност да научат нешто…

 • Nestle во Кина инвестира 102 милиони долари во производство на вегетаријанска храна

  Nestle во Кина инвестира 102 милиони долари во производство на вегетаријанска храна

  Швајцарски Nestle договори соработува со економскo-технолошката развојна зона Тијанџин (TEDA) за изградба на фабрика со годишен капацитет на производство од 8 илјади тони. Првата фабрика на…

 • Акциите на Amazon и Facebook ги срушија сопствените рекорди

  Акциите на Amazon и Facebook ги срушија сопствените рекорди

  Вредноста на акциите на американските технолошки компании Amazon и Facebook ги срушија сопствените рекорди. Акциите на Amazon пораснаа за два проценти откако технолошкиот гигант повторно ги…

 • Приходите на Xiaomi во првиот квартал пораснале за 13,6 проценти

  Приходите на Xiaomi во првиот квартал пораснале за 13,6 проценти

  Пандемијата од COVID-19 не влијаеше негативно на приходите на кинеските технолошки компании, па така и Xiaomi забележа раст на приходите кој се искачи на 7…

 • „Глобал фајнанс“ ја прогласи „Охридска банка“ за најдобра банка во земјава за 2020

  „Глобал фајнанс“ ја прогласи „Охридска банка“ за најдобра банка во земјава за 2020

  Светскиот финансиски магазин „Глобал фајнанс“, петта година по ред, ја прогласува „Охридска банка“ за најдобра банка во земјава. Имено, публикацијата, издадена од Светската Банка, 27-ми…

 • Канадска авиокомпанија отпушта 20.000 работници

  Канадска авиокомпанија отпушта 20.000 работници

  Од најголемата канадска авиокомпанија велат дека поради болеста COVID-19, бројот на летови е намален за 95 проценти и дека не очекуваат скоро нормализација на работењето.…

 • Аплицирај.мк – Аплицирај за работата која ја посакуваш!

  Аплицирај.мк – Аплицирај за работата која ја посакуваш!

  Аплицирај.мк со онлајн локација www.apliciraj.mk претставува нова иновативна платформа коjа ги споjува сите кои бараат работа, пракса, надоградување на своите вештини и знаење со сите…

 • Авио-гигант отпушта дури 30.000 вработени?

  Авио-гигант отпушта дури 30.000 вработени?

  Еден од светските гиганти во воздушниот сообраќај, Emirates, размислува за отпуштање дури 30.000 луѓе. Најголемиот светски превозник на долги летови би можел да го намали…