петок, јануари 28, 2022
ПочетнаЕКОНОМИЈАКако изгледаат светските метрополи: Од речиси невозможно да се пробиете заради метежот,...

Како изгледаат светските метрополи: Од речиси невозможно да се пробиете заради метежот, деновиве изгледаат како градови на духови(видео)

Пандемијата со коронавирусот ги испразни светските метрополи, каде властите апелираа или законски го ограничија движењето на граѓаните, со цел да се намали опасноста од ширењето на коронавирусот.

На видеата споделени на интернет, може да се забележи дека големите градови или пак туристичките дестинации каде обично е речиси невозможно да се пробиете заради метежот, деновиве изгледаат како градови на духови.

 

НАЈНОВИ ВЕСТИ

ХОРОСКОП