понеделник, јануари 17, 2022
ПочетнаКОМПАНИИДесет дена пауза: Rolex го прекинува производството

Десет дена пауза: Rolex го прекинува производството

Директорот на проиводителот на часовници, компанијата Rolex, Жан-Фредерик Дифур ги известил колегите дека производството во три нивни фабрики ќе биде прекинато на 10 дена.

Дифур додаде дека се надева оти производството ќе започне одново на 27 март.

„Се наоѓаме во многу сериозна ситуација“, напишал тој во пораката до вработените.

Одлуката е донесена да се заштити персоналот и нивните семејства, но и да се ограничи ширењето на коронавирусот.

Одлуката се однесува на фабриките во Жeнева, Виена и Креси.

НАЈНОВИ ВЕСТИ

СЛЕДЕТЕ НЕ

91,751фановиЗаследи
2,158следбенициЗаследи
1,420следбенициЗаследи