Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    

Пет години гаранција на одбрани Samsung уреди од бела техника

Време: 10:48

Датум: февруари 20, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Samsung пружа пет години гаранција на одредени модели на машини за перење алишта, фрижидери и вградена техника, купени во период од 15.02. до 30.06.2020. година, како и на одредени машини за сушење алишта и на комбинирани машини за перење и сушење на алишта од 15.02. до 31.03.2020. Компанијата го подготви новиот бран на промотивни активности со цел да се пружи поголема сигурност на своите корисници, како и да ги награди за својата верност.

Доколку се одлучите за купување на Samsung QuickDrive™ машината за перење алишта, ќе бидете во можност да го преполовите времето на работа и трошењето на електричната енергија, без да го загрозите квалитет на перењето. QuickDrive™ машината за перење содржи Q-Drum™ главен барабан и позадинска плоча кои се вртат независно, што овозможува динамично перење на облеката. Овие машини за перење алишта имаат и AddWash™ врата, која овозможува едноставно и брзо додавање на заборавена облека по започнувањето на циклусот. AddWash™ вратата се отвара само кога температурата во барабанот е под 50°C.

За беспрекорен изглед на кујната е креиран Samsung RS8000, по последните трендови кои што го диктираат дизајнот. Овој фрижидер нуди повеќе простор за вашите намирници, благодарејќи на Space Max технологијата со додатен внатрешен простор. Со опцијата Twin Cooling Plus™ која ја оптимизира технологијата и влажноста во фрижидерот и замрзнувачот, вашата храна ќе остане посочна и посвежа двапати подолго, без мешање на мирисите.

Освен тоа, гаранцијата од пет години се однесува и на одредена вградена техника, како што е новата Samsung Dual Cook Flex рерна за подготовка на повеќе јадења со помош на Dual Cook системот. Отсега можете да подесите две различни температури и време неопходно за подготовка на јадењата, за да се постигне најдобар можен вкус на храната во текот на истовременото готвење. Dual Cook исто така спречува мешање на мириси, а нејзината флексибилна врата овозможува независен пристап на горниот дел на рерната, без да се изгуби топлината и да се загрози готвењето во долниот дел.

Промоцијата вклучува и WaterWall ™ машина за перење садови која совршено ги чисти сите садови по сите агли, како и Virtual Flame ™ плочата за готвење која што пружа едноставна визуелна контрола на пламенот.

Комплетната листа со производи побарајте ја на страницата samsung5godinigarancija.mk и изберете ги оние кои што недостасуваат во Вашиот дом.

 

За да остварите право на 5 години гаранција, уредот мора да биде регистриран на интернет страницата   samsung5godinigarancija.mk најдоцна 30 дена од денот на купување.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Македонски Телеком: Да не дозволиме лажните вести да креираат дополнителна паника

  Македонски Телеком: Да не дозволиме лажните вести да креираат дополнителна паника

  “Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски Телеком ја активира тестната 5G мрежа и дека таа има негативно влијание врз здравјето на…

 • Јавното здравје зависи од сите нас, секој е одговорен

  Јавното здравје зависи од сите нас, секој е одговорен

  Справувањето со пандемијата на вирусот КОВИД-19 зависи од сите нас. Ова е борба на секој од нас, борба што може да ја добиеме само заеднички…

 • Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

  Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

  Huawei ќе инвестира 200 милиони американски долари како поддршка на независните развивачи на хардвер и софтвер за користење на компјутерски решенија на компанијата Huawei. Во…

 • Bosch разви брз тест за коронавирус, Siemens помага со медицинска опрема

  Bosch разви брз тест за коронавирус, Siemens помага со медицинска опрема

  Германскиот технолошки гигант Bosch објави дека развил брз тест за коронавирус, a Siemens најави воспоставување на мрежа за 3D печатење на делови од медицинските уреди. Целосно автоматизираниот тест…

 • НЛБ Банка подготвува мерки за олеснување на отплатата на кредитите кај физичките и правните лица

  НЛБ Банка подготвува мерки за олеснување на отплатата на кредитите кај физичките и правните лица

  Со цел полесно надминување и ублажување на негативните ефекти од кризната ситуација предизвикана од пандемијата на вирусот COVID-19, НЛБ Банка презема посебни мерки за поддршка…

 • „Виталиа“ донира здрава храна и заштитна опрема за медицинскиот персонал на Инфективна клиника

  „Виталиа“ донира здрава храна и заштитна опрема за медицинскиот персонал на Инфективна клиника

  Предизвиците со кои сите земји моментно се соочуваат, вклучително и нашата, поради глобалната пандемија со корона вирусот, укажуваат дека ова е битка што може да…

 • Оставете ги телефоните, ајде да цртаме!

  Оставете ги телефоните, ајде да цртаме!

  Моќта на детската имагинацијата е неограничена и може да создаде сценарија на кои возрасните не би ни помислиле. Во моментите кога сите се дома и…

 • Тиго Фајнанс воведува олеснувања на условите за отплата на кредитите за своите клиенти

  Тиго Фајнанс воведува олеснувања на условите за отплата на кредитите за своите клиенти

  Тиго Фајнанс активно ги следи случувањата и мерките поврзани со појавата на Корона вирусот во нашата земја и активно ги применува  препораките за справување со…

 • TikTok донира 10 милиони долари за борба против пандемијата

  TikTok донира 10 милиони долари за борба против пандемијата

  Откако претходно се здружи со Светската здравствена организација во борба против ширењето на дезинформации, TikTok сега најави дека агенцијата ќе донира 10 милиони долари. Парите…

 • Коронавирус регистриран во повеќе складишта на Amazon, работниците штрајкуваат

  Коронавирус регистриран во повеќе складишта на Amazon, работниците штрајкуваат

  Во десет магацини на американската компанија Amazon ширум светот се појавија случаи на заразени со коронавирус, а компанијата трпи се поголем притисок од синдикатите и групите…