Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 9,091.31 -3.86%    BESK 5,700.00 0.56%    FERS 53,460.00 -10%    GRNT 700.00 -2.75%    KMB 5,115.79 -8.9%    MPT 43,531.49 -9.43%    MTUR 3,969.00 -9.98%    OHB 4,306.25 -9.34%    RZUS 54.00 -8.47%    STB 835.13 -0.82%    TEL 263.89 -1.53%    TNB 13,086.00 -10%    TTK 1,083.11 -9.92%    

Со поддршка на НЛБ Банка се одржа Аутдор фестивалот „When in Krusevo“

Време: 13:01

Датум: февруари 18, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Од 14 до 16 февруари Крушево беше домаќин на второто зимско издание на аутдор фестивалот „When in Krusevo“, а НЛБ Банка беше горд спонзор на оваа неверојатна адреналинска авантура.

Убавото сончево време, чистиот воздух и обновените зимски капацитети, кои ги нуди Крушево ги привлече гостите да го прифатат предизвикот и да земат учество на организираните рекреативни пешачки тури, зимскиот тандем параглајдинг, јавањето коњи, дегустација на превкусните крушевски специјалитети и ноќната забава.

„Овој фестивал, благодарение на неговите летни изданија има своја верна публика и реноме поради кои од година во година привлекува се повеќе гости и љубители на адреналинските спортови. По незаборавните летни авантури, кои веќе четири години по ред се одржуваат во Крушево, чест ни е и привилегија што по вторпат уживавме во снежниот аутдор настан „When in Krusevo – Winter is here!“. Би сакале да им изразиме голема благодарност на нашите верни пријатели од НЛБ Банка, кои ја препознаа вредноста на овој фестивал и без чија помош немаше изминатиот викенд да изгледа онака како замислувавме.“ , изјави Димитар Ангелкоски еден од организаторите на настанот.

Фестивалот годинава успеа да ги исполни сите туристички капацитети на градот Крушево и како што велат организаторите, „When in Krusevo“ годинава броеше дури 270 учесници и над 2000 посетители.

Дополнителен куриозитет за зголемената посетеност на овој зимски туристички центар се и обновените капацити на Panorama All Seasons Adventure паркот во чии рамки влегуваат жичницата, обновените и проширени скијачки патеки, новиот ски-лифт за деца и новиот супер модерен објект под името „Алто лаунџ бар“, кој е комплетно нова градба на местото на веќе постоечкиот стар објект, кој беше во многу лоша состојба.

НЛБ Банка како општествено одговорна компанија ги препозна можностите и капацитетите на овој авантуристички парк и стана еден од генералните спонзори со цел да се подигнат стандардите и да привлече поголем број посетители и туристи. Новиот Panorama All Seasons Adventure парк и НЛБ Банка, на гостите и домашните во Крушево ќе им понуди различни спортско-рекреативни содржини низ целата година. Panorama All Seasons Adventure со поддршка од НЛБ Банка, во 2020 планираат изградба на адреналински парк со зип-лајн и други интересни содржини, кои покрај во зима, ќе го направат Крушево привлечна туристичка дестинација и во останатите три сезони.

На нам уживателите, ни преостанува да го посетиме и да се подготвиме за новиот лик и новите содржини во Крушево, како и за летната четврта по ред едиција на „When In Krusevo 2020“.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Македонски Телеком: Да не дозволиме лажните вести да креираат дополнителна паника

  Македонски Телеком: Да не дозволиме лажните вести да креираат дополнителна паника

  “Деновиве на социјалните мрежи се споделуваат лажни информации дека Македонски Телеком ја активира тестната 5G мрежа и дека таа има негативно влијание врз здравјето на…

 • Јавното здравје зависи од сите нас, секој е одговорен

  Јавното здравје зависи од сите нас, секој е одговорен

  Справувањето со пандемијата на вирусот КОВИД-19 зависи од сите нас. Ова е борба на секој од нас, борба што може да ја добиеме само заеднички…

 • Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

  Huawei инвестира 200 милиони долари во создавање сопствен компјутерски екосистем

  Huawei ќе инвестира 200 милиони американски долари како поддршка на независните развивачи на хардвер и софтвер за користење на компјутерски решенија на компанијата Huawei. Во…

 • Bosch разви брз тест за коронавирус, Siemens помага со медицинска опрема

  Bosch разви брз тест за коронавирус, Siemens помага со медицинска опрема

  Германскиот технолошки гигант Bosch објави дека развил брз тест за коронавирус, a Siemens најави воспоставување на мрежа за 3D печатење на делови од медицинските уреди. Целосно автоматизираниот тест…

 • НЛБ Банка подготвува мерки за олеснување на отплатата на кредитите кај физичките и правните лица

  НЛБ Банка подготвува мерки за олеснување на отплатата на кредитите кај физичките и правните лица

  Со цел полесно надминување и ублажување на негативните ефекти од кризната ситуација предизвикана од пандемијата на вирусот COVID-19, НЛБ Банка презема посебни мерки за поддршка…

 • „Виталиа“ донира здрава храна и заштитна опрема за медицинскиот персонал на Инфективна клиника

  „Виталиа“ донира здрава храна и заштитна опрема за медицинскиот персонал на Инфективна клиника

  Предизвиците со кои сите земји моментно се соочуваат, вклучително и нашата, поради глобалната пандемија со корона вирусот, укажуваат дека ова е битка што може да…

 • Оставете ги телефоните, ајде да цртаме!

  Оставете ги телефоните, ајде да цртаме!

  Моќта на детската имагинацијата е неограничена и може да создаде сценарија на кои возрасните не би ни помислиле. Во моментите кога сите се дома и…

 • Тиго Фајнанс воведува олеснувања на условите за отплата на кредитите за своите клиенти

  Тиго Фајнанс воведува олеснувања на условите за отплата на кредитите за своите клиенти

  Тиго Фајнанс активно ги следи случувањата и мерките поврзани со појавата на Корона вирусот во нашата земја и активно ги применува  препораките за справување со…

 • TikTok донира 10 милиони долари за борба против пандемијата

  TikTok донира 10 милиони долари за борба против пандемијата

  Откако претходно се здружи со Светската здравствена организација во борба против ширењето на дезинформации, TikTok сега најави дека агенцијата ќе донира 10 милиони долари. Парите…

 • Коронавирус регистриран во повеќе складишта на Amazon, работниците штрајкуваат

  Коронавирус регистриран во повеќе складишта на Amazon, работниците штрајкуваат

  Во десет магацини на американската компанија Amazon ширум светот се појавија случаи на заразени со коронавирус, а компанијата трпи се поголем притисок од синдикатите и групите…