Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 11,103.61 -1.49%    GRNT 942.01 0.23%    KMB 6,479.99 -0.68%    MPT 55,273.88 -1.35%    MTUR 4,400.00 0%    OKTA 3,304.96 0.15%    REPL 83,000.00 -0.6%    STB 1,039.19 1.34%    TEL 293.00 0%    TNB 15,798.82 0.81%    UNI 1,803.66 -4.32%    

Извлечен е среќниот добитник на ŠKODA KAROQ од наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија

Време: 14:33

Датум: јануари 10, 2020

Категорија: КОМПАНИИ

Новата 2020 година започна среќно и бериќетно за Зоранчо Петановски од Скопје, кој е среќниот добитник на главната награда ŠKODA KAROQ од наградната игра „Полни, патувај и добивај!“ на ЛУКОИЛ Македонија. На свечената церемонија во Скопје, по повод доделувањето на главната награда, беа присутни високи претставници од амбасадата на Руската Федерација во Македонија, од ЛУКОИЛ Македонија, како и бизнис соработници на компанијата.

„ЛУКОИЛ Македонија е компанија која ги почитува и наградува своите лојални потрошувачи, а преку организирање на ваков тип на наградни игри ја изразува својата благодарност кон нив. Упатувам искрена честитка до среќниот добитник на главната награда и му посакувам многу убави патувања со својата нова ŠKODA KAROQ. Се надевам дека оваа вредна награда ќе донесе радост во неговиот дом и ќе биде поттик за откривање на нови дестинации, но и создавање нови среќни моменти“, изјави г-дин Андреј Михајлович Куку, регионален управител на ЛУКОИЛ Македонија.

Добитникот на главната награда, Зоранчо Петановски од Скопје, при подигнувањето на клучевите на својата нова ŠKODA KAROQ изјави: „Пресреќен сум. Мислам дека ова е еден од најсреќните денови во мојот живот. Редовно полнев гориво на бензинските станици на ЛУКОИЛ Македонија, ги испраќав броевите од фискалните сметки и посакував да добијам барем некоја од поголемите награди, но дека ќе го освојам токму автомобилот воопшто не се надевав. Освојувањето на оваа вредна награда ме охрабрува да верувам во невозможното и во упорноста. Им се заблагодарувам на ЛУКОИЛ Македонија за прекрасната ŠKODA KAROQ, која ве уверувам дека и понатака ќе ја полнам на бензинските станици на ЛУКОИЛ”.

На настанот по повод доделувањето на главната награда од наградната игра на ЛУКОИЛ Македонија беше присутен и амбасадорот на Руската Федерација во Република Македонија, г-дин Сергеј Александрович Баздникин, кој изјави: „Убеден сум дека компанијата ЛУКОИЛ Македонија и понатаму ќе продолжи да игра важна улога на пазарот на Република Северна Македонија и ќе организира уште многу наградни игри преку кои ќе се наградува лојалноста на потрошувачите на ЛУКОИЛ Македонија. Користејќи ја оваа прилика, ви ги честитам новата 2020 година и Божиќ и ви посакувам многу здравје, благосостојба, успеси и сè најдобро на сите вас и на вашите најблиски.“

Во наградната игра „Полни, патувај и добивај!“, во седум извлекувачки кола од 11 ноември до 30 декември 2019 год., беа наградени вкупно 148 верни корисници на ЛУКОИЛ Македонија. Покрај главната награда ŠKODA KAROQ беа доделени кровни куфери за автомобил, ваучери за пневматици во вредност од 12.000 ден., Samsung Galaxy таблети, смарт часовници, ваучери за спортска облека од 3.000 ден., ваучери за гориво од ЛУКОИЛ Македонија од 2.000 ден. и ЛУКОИЛ масла.

Од ЛУКОИЛ Македонија најавуваат дека грижата за своите лојални клиенти продолжува и понатака преку организирање на нови наградни игри во кои ќе се доделуваат уште многу вредни награди.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • BMW почнува да произведува заштитни маски

  BMW почнува да произведува заштитни маски

  Германскиот производител на автомобили BMW ќе започне со производство на маски за лице за да го заштити сопствениот персонал и јавноста од ширењето на новиот коронавирус,…

 • НЛБ Банка апелира да се почитуваат превентивните мерки за поголема заштита

  НЛБ Банка апелира да се почитуваат превентивните мерки за поголема заштита

  Во услови на пандемија од вирусот Covid 19, НЛБ Банка презема повеќе превентивни мерки со цел спречување на ширење на заразата, како и поголема заштита…

 • COVID-19 ги менува и дигиталните навики на луѓето

  COVID-19 ги менува и дигиталните навики на луѓето

  Дали дигиталниот живот може да го намали стравот и анксиозноста од COVID-19 особено кога сме ставени во карантин? Несомнено, во овие услови дигиталните алатки ќе…

 • Samsung пријави раст на приходите во време на коронавирус

  Samsung пријави раст на приходите во време на коронавирус

  Samsung Electronics е еден од првите најголеми технолошки гиганти кои ги објави податоците за заработка откако избувна пандемијата од коронавирусот. Во соопштението објавено денес се…

 • PSA групацијата донираше над 400.000 маски и друга медицинска опрема на болници во Европа

  PSA групацијата донираше над 400.000 маски и друга медицинска опрема на болници во Европа

  Риселхајм. Opel придонесува во борбата против ширењето на коронавирусот со донирање на околу 50.000 заштитни маски во болниците и установите за социјална заштита низ цела…

 • Boeing го суспендира производството на авионите 787

  Boeing го суспендира производството на авионите 787

  Компанијата Boeing најави дека привремено ќе го прекине производството на авионите 787 во погоните во американската држава Јужна Каролина поради пандемијата од коронавирус. Соопштението следеше откако…

 • НЛБ БАНКА СО НОВА МЕРКА: Зголeмување на износот на бесконтактни плаќања без потреба за внес на пин код

  НЛБ БАНКА СО НОВА МЕРКА: Зголeмување на износот на бесконтактни плаќања без потреба за внес на пин код

  Со цел поголема заштита на клиентите и спречување на ширење на Корона вирусот, НЛБ Банка го зголеми износот за вршење на бесконтактни плаќања без потреба…

 • НЛБ Банка донираше 50 илјади евра за поддршка на Министерството за здравство и Инфективната клиника во Скопје

  НЛБ Банка донираше 50 илјади евра за поддршка на Министерството за здравство и Инфективната клиника во Скопје

  Со цел полесно справувањето на нашата земја со пандемијата предизвикана од коронавирусот, НЛБ Банка АД Скопје реализираше донација од 50 илјади евра, како првична парична…

 • Милион неделно: Apple произведува и дистрибуира заштитни визири за медицинските работници

  Милион неделно: Apple произведува и дистрибуира заштитни визири за медицинските работници

  Директорот на Apple, Тим Кук објави на Твитер дека компанијата се одлучила на производство и дистрибуција на заштитни визири за медицински лица. Како што пренесува The…

 • Во предлогот за дистрибуција на акумулираната добивка, компанијата ќе го земе предвид повикот на Агенцијата за супервизија на осигурување

  Во предлогот за дистрибуција на акумулираната добивка, компанијата ќе го земе предвид повикот на Агенцијата за супервизија на осигурување

  Агенцијата за супервизија на осигурување (AZN) на ден 31.03.2020 година испрати повик до осигурителните компании, во којшто препорачува, до 01.10. 2020 година  да не се…