Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,797.55 -0.38%    GRNT 1,026.84 -2.51%    KMB 5,605.21 -0.09%    MPT 71,273.31 -3.55%    RMDEN18 98.70 -0.15%    RZUS 83.00 -7.78%    SBT 2,500.00 -1.34%    STB 1,158.97 -2.6%    STIL 100.67 1.08%    TEL 300.00 -1.31%    TTK 1,431.43 2.46%    UNI 2,277.50 1.22%    

Samsung го прославува својот 50-ти роденден! Што може да очекуваме од овој технолошки гигант?

Време: 09:26

Датум: септември 20, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Во 2019 година NASA прослави 50 години од историската мисија на Аполо 11 и првото слетување на месечината. Светското првенство во кошарка само што заврши, а на 19. декември ќе се претстави и третото и последно продолжение од трилогијата „Star Wars“. Последната година од оваа декада ќе се памети по многу значајни случувања. Воедно, 2019. претставува и многу значаен јубилеј во историјата на компанијата Samsung Electronics која го прославува своето 50. годишно постоење во светот на технологијата.

Сѐ започнало во 1969. година, кога Samsung го претставил својот прв црно-бел телевизор и започнал со извозот на производи надвор од Кореја. Секако, патот до успехот бил полн со подеми и падови, сѐ додека Samsung не прерасна во лидер и еден од најголемите технолошки иноватори во светот.

Со премисата „Инспирирај го светот, создади ја иднината“, која претставува дел од визијата на компанијата за 2020. година, Samsung ги заинтригира сите љубители на технологијата и ги наведе да размислуваат за тоа што следи.

Во однос на тоа, најавено е дека во иднина ќе се инвестира во старт-ап компании, со фокус кон вештачка интелигенција, Интернетот на нештата, надградена и виртуелна реалност и blockchain технологијата, како и дека овие техники компанијата ќе ги користи во производството на своите идни уреди.

Ќе биде феноменално да се види што има Samsung подготвено за своите корисници во годините кои следат. Тоа што е сигурно е дека компанијата ќе остане еден од најголемите иноватори кога се во прашање оригинални производи и услуги.

Покрај иновациите и технологијата, грижата за корисниците и нивните потреби низ целиот свет уште од самиот почеток е сржта на мисијата и визијата на компанијата. Токму затоа, Samsung одлучи да го прослави овој јубилеј во Македонија донирајќи од сопствените врвни технолошки производи на тие на кои најмногу им треба помош, олеснувајќи им го животот и овозможувајќи им поголема функционалност. Покрај тоа, вработени ќе учествуваат во низа волонтерски активности, давајќи свој личен придонес за локалната заедница.

Покрај општествено одговорните активности, компанијата ќе ја одбележи оваа важна годишнина и со уникатни понуди кои ги подготви за своите корисници. Воедно, покрај изненадувањата во вид на промоција, корисниците секоја недела ги очекува и врвна сервисна акција. Во рамки на првата промоција, која почнува овој петок, секој корисник помеѓу 20. септември и 10. ноември 2019. година ако купи било кој уред од понудите на Samsung за куќните апарати (машини за перење и сушење на алишта, фрижидери и вградни уреди) ќе добие 25% попуст. За повеќе информации за промоцијата, посетете ја https://www.samsung.com/mk/.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дигитализацијата на вашиот бизнис е вистинско „оружје“ во борбата против конкуренцијата

  Дигитализацијата на вашиот бизнис е вистинско „оружје“ во борбата против конкуренцијата

  Развојот на технологијата ги смени нашето секојдневие и начинот на живот, но и начинот на водење бизнис. Се менуваат деловните процеси, структурата и на човечките…

 • Deutsche Bank призна дека во 2002 година ги поткупувала кинеските власти

  Deutsche Bank призна дека во 2002 година ги поткупувала кинеските власти

  Deutsche Bank давала скапи подароци на кинеските власти кога се обидуваше да се наметне како главен играч во финансиската индустрија во Кина, пренесуваат медиумите. Германски…

 • А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

  А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

  На тема „Дигитализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината! Европските искуства во Македонија“, денес А1 Македонија беше домаќин на А1 Дигитална конференција 2019, на која…

 • Компанија за мобилно банкарство го тужи Facebook поради кражба на логото

  Компанија за мобилно банкарство го тужи Facebook поради кражба на логото

  Откако Ebay, Visa и Mastercard ја повлекоа поддршката за Libra, Facebook се соочува со уште еден предизвик во врска со оваа криптовалута. Current, компанија за мобилно банкарство…

 • МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понуда

  МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понуда

  Новиот дом на Ford Македонија по премиум стандарди Овластениот импортер и сервисер на возилата од марката на Ford, МИ-ДА Гранд Моторс, започна со работа на…

 • Top 10 премиум проекти на Лимак!

  Top 10 премиум проекти на Лимак!

  Една од најголемите градежни компании во светот Лимак, го гради во Скопје мултифункционалниот комплекс Diamond of Skopje. Слободно можеме да кажеме дека во нашата историја…

 • Сите канцеларии на Thomas Cook ги купува неговиот најголем ривал

  Сите канцеларии на Thomas Cook ги купува неговиот најголем ривал

  Сите 555 канцеларии на туристичката агенција Thomas Cook се префрлаат во рацете на ривалот Hays Travel. Со овој потег ќе бидат спасени 2.500 работни места. Независната туристичка…

 • Нов пропуст: Twitter ги користел телефонските броеви на корисниците за рекламни цели

  Нов пропуст: Twitter ги користел телефонските броеви на корисниците за рекламни цели

  Twitter им се извини на корисниците бидејќи „ненамерно“ ги користел во маркетинг цели телефонските броеви и електронските адреси кои се запишани поради заштитa на акаунтите.…

 • А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

  А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

  Како компанија водена од премисата што поблиску до своите корисници кои секогаш се во фокусот на вниманието, А1 Македонија jа одбележува Светската недела за грижа…

 • Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

  Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

  За прв пат во земјата, Еуростандард Банка АД Скопје воведува нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности е уникатна и единствена картичка…