Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,797.55 -0.38%    GRNT 1,026.84 -2.51%    KMB 5,605.21 -0.09%    MPT 71,273.31 -3.55%    RMDEN18 98.70 -0.15%    RZUS 83.00 -7.78%    SBT 2,500.00 -1.34%    STB 1,158.97 -2.6%    STIL 100.67 1.08%    TEL 300.00 -1.31%    TTK 1,431.43 2.46%    UNI 2,277.50 1.22%    

Макпетрол наградите од шестото редовно и третото мастер коло од наградна игра „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“

Време: 14:43

Датум: септември 19, 2019

Категорија: КОМПАНИИ

Макпетрол денес, во продажно-сервисниот салон на Хонда ги додели наградите од шестото редовно и третото мастер коло од наградна игра „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“.

На настанот свое учество земаа претставници од Макпетрол АД, како и најсреќните добитници.

Макпетрол е компанија со долгогодишна традиција, при што континуирано вложува во долгорочни проекти што се од особено значење кога говориме за подобрување на квалитетот на горивата и услугите наменети за нашите потрошувачи. Во изминатите неколку години ние сме во непрекинат инвестициски циклус за подобрување и осовременување на постојните и изградба на нови бензински станици, со што станавме сигурен партнер како на нашите верни потрошувачи, така и на пошироката општествена заедница.

Оваа наградна игра нам ни е особено важна, затоа што имавме можност да ја креираме за нашите верни потрошувачи кои преку користење на нашите горива и услуги веќе се, или ќе бидат добитници на вредни награди.  Можеме слободно да кажеме дека ова е една од најголемите наградни игри во Македонија. Исто така, нашата Верна програма за лојалност е една од најпопуларните програми од таков вид во земјата. Веќе имаме 175.000 членови на ВЕРНА програмата и таа бројка од ден на ден постојано се зголемува. Оваа бројка за нас како компанија е најголемо признание за напорната работа и континуираното ангажирање во насока на достигнување што поголем број задоволни корисници.

Тоа за нас претставува поттик за понатамошно усовршување и грижа за сите корисници на палетата производи и услуги што ги нуди Макпетрол и истовремено претставува уште еден силен доказ за взаемната доверба која е основен принцип во работењето на нашата компанија.

Ги охрабруваме верните потрошувачи, како и досега да продолжат да ни ја даваат нивната доверба, затоа што ќе  имаат можност да освојат вредни награди во наредните 3 редовни и 1 мастер коло и секако финалното мастер коло кои се пред нас до крајот на оваа година. Сакам да потсетам дека сите лојални корисници што имаат впишано најмалку 10 поени на својата Верна картичка за лојалност, се потенцијални добитници на широката палета награди.  За оние кои сеуште не го исполниле условот за учество во наградната игра, не е доцна, бидејќи ќе следуваат уште извлекувања и уште многу награди“. – истакна Мишко Тасевски, раководител на секторот Маркетинг.

Денеска, во рамките на шестото редовно коло беа доделени лап-топ Dell, а како главна награда од третото мастер коло беше доделен четирицикл ATV Honda TRX 500 FM.

Љупчо Георгиевски, директор на дирекцијата за малопродажба истакна дека Макпетрол е лидер на македонскиот пазар повеќе од седум децении, a Компанијата немаше да биде она што е денес без довербата од своите верни потрошувачи. Таа доверба ние од Макпетрол ја возвраќаме преку продажба на современи и квалитетни горива и секако, завидна услуга.

Во текот на целото свое постоење Макпетрол се стреми кон постојан напредок и воведување новитети во своето работење, знаејќи при тоа дека својот деловен успех го должи на довербата и лојалноста на клиентите и на пошироката заедница во која секојдневно активно дејствува.

Со 126 бензински станици распоредени во сите поголеми населени места во земјата, Макпетрол е компанија која е најблиску до своите потрошувачи. Но, ние не сме прв избор само поради обемната дистрибутивна мрежа, туку секако и поради врвниот квалитет и услуги што ги нудиме во сите сегменти од нашето работење.

Макпетрол постојано се прилагодува кон потребите на своите потрошувачи и барањата на современите трендови, a со сигурност така ќе биде и во иднина. Нашата решителност секогаш да обезбедиме квалитетна, сигурна и економична услуга претставува гаранција дека Макпетрол и понатаму ќе биде водечка компанија на македонскиот пазар. Затоа продолжуваме да инвестираме во модернизација на постојните капацитети и постојано ја шириме нашата продажна мрежа.

Макпетрол оди секогаш чекор пред другите, па така и овој пат преку наградната игра „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“ нашите најсреќни потрошувачи ќе ги добијат овие вредни награди. Досегашната прифатеност на ВЕРНА програмата за лојалност несомнено говори за задоволството на нашите потрошувачи. Тоа истовремено претставува  дополнителна обврска за нас, односно мотив безрезервно да продолжиме да ги следиме и применуваме современите европски стандарди во нашата дејност, со цел да понудиме врвни производи и услуги на нашите бензински станици и воопшто во нашето работење.

Денес е последното доделување на награди за оваа година и ја користам оваа прилика да најавам дека во наредната 2019 година ќе продолжиме со нова наградна игра која што ќе биде уште поинтересна за нашите потрошувачи“.

Овој месец над 40 најсреќни потрошувачи добиваат вредни награди. Притоа, преку нашата ВЕРНА програма за лојалност буквално сите потрошувачи добиваат, односно стекнуваат вредносни поени  со секоја направена трансакција на нашите продажни места. Досегашните наградни игри станаа симбол на нашата верност кон потрошувачите, а денес сме тука да ги доделиме наградите од шестото редовно и третото мастер коло. додаде Георгиевски

Од компанијата додадоа дека во шестото редовно коло учествуваа 198.000, а во третото мастер коло речиси 400.000 квалификувани трансакции, но од сите нив само двајца беа среќни добитници на овие вредни награди.

Ненад Миклош, со број на трансакција 395598 беше среќниот добитник на лап-топ Dell, а најсреќниот ова коло беше Томе Николовски, со број на трансакција 284586 кој беше добитник на прекрасниот четирицикл ATV Honda TRX 500 FM.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Дигитализацијата на вашиот бизнис е вистинско „оружје“ во борбата против конкуренцијата

  Дигитализацијата на вашиот бизнис е вистинско „оружје“ во борбата против конкуренцијата

  Развојот на технологијата ги смени нашето секојдневие и начинот на живот, но и начинот на водење бизнис. Се менуваат деловните процеси, структурата и на човечките…

 • Deutsche Bank призна дека во 2002 година ги поткупувала кинеските власти

  Deutsche Bank призна дека во 2002 година ги поткупувала кинеските власти

  Deutsche Bank давала скапи подароци на кинеските власти кога се обидуваше да се наметне како главен играч во финансиската индустрија во Кина, пренесуваат медиумите. Германски…

 • А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

  А1 Македонија – домаќин на А1 Дигитална конференција 2019!

  На тема „Дигитализирај го твојот бизнис: Обликувај ја иднината! Европските искуства во Македонија“, денес А1 Македонија беше домаќин на А1 Дигитална конференција 2019, на која…

 • Компанија за мобилно банкарство го тужи Facebook поради кражба на логото

  Компанија за мобилно банкарство го тужи Facebook поради кражба на логото

  Откако Ebay, Visa и Mastercard ја повлекоа поддршката за Libra, Facebook се соочува со уште еден предизвик во врска со оваа криптовалута. Current, компанија за мобилно банкарство…

 • МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понуда

  МИ-ДА Гранд Моторс на нова, модерна локација и со нова понуда

  Новиот дом на Ford Македонија по премиум стандарди Овластениот импортер и сервисер на возилата од марката на Ford, МИ-ДА Гранд Моторс, започна со работа на…

 • Top 10 премиум проекти на Лимак!

  Top 10 премиум проекти на Лимак!

  Една од најголемите градежни компании во светот Лимак, го гради во Скопје мултифункционалниот комплекс Diamond of Skopje. Слободно можеме да кажеме дека во нашата историја…

 • Сите канцеларии на Thomas Cook ги купува неговиот најголем ривал

  Сите канцеларии на Thomas Cook ги купува неговиот најголем ривал

  Сите 555 канцеларии на туристичката агенција Thomas Cook се префрлаат во рацете на ривалот Hays Travel. Со овој потег ќе бидат спасени 2.500 работни места. Независната туристичка…

 • Нов пропуст: Twitter ги користел телефонските броеви на корисниците за рекламни цели

  Нов пропуст: Twitter ги користел телефонските броеви на корисниците за рекламни цели

  Twitter им се извини на корисниците бидејќи „ненамерно“ ги користел во маркетинг цели телефонските броеви и електронските адреси кои се запишани поради заштитa на акаунтите.…

 • А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

  А1 Македонија ја одбележува Светската недела за грижа на корисниците

  Како компанија водена од премисата што поблиску до своите корисници кои секогаш се во фокусот на вниманието, А1 Македонија jа одбележува Светската недела за грижа…

 • Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

  Еуростандард Банка ја воведува првата припејд подарок-картичка на нашиот пазар

  За прв пат во земјата, Еуростандард Банка АД Скопје воведува нова Mastercard PrePaid подарок-картичка која со своите карактеристики и можности е уникатна и единствена картичка…