Widgetized Section

Go to Admin » Appearance » Widgets » and move Gabfire Widget: Social into that MastheadOverlay zone

ALK 10,689.14 -2.96%    BGOR 196.00 -2.97%    DLIN 35,143.00 0%    FERS 73,235.00 -3%    GRNT 1,029.70 1.77%    KMB 5,497.72 -1.15%    KVAS 14,400.00 0%    MPT 72,169.12 -2.46%    MTUR 5,300.00 0%    OHB 6,150.00 0%    REPL 77,500.00 2.65%    RMDEN18 98.70 0%    RZUS 83.00 0%    STB 1,152.61 -0.64%    STIL 99.00 -2.09%    TETE 2,341.25 -0.41%    TTK 1,380.00 1.6%    UNI 2,151.02 -1.74%    

Дневен хороскоп 17.09.2019

Време: 06:14

Датум: септември 17, 2019

Категорија: ХОРОСКОП

 

Овен (21.03 – 20.04)

Финансиската ситуација ќе ви се поправи над вашите очекувања. Ако сте студент можно е денес да решите еден голем проблем во врска со испитите. Доколку сте во подолга врска или брак обидете се да ја прикриете љубомората. Таа не е својствена за вас и не би требало да ја покажувате, особено поради тоа што ќе увидите дека воопшто не сте во право.

 

Бик (21.04 – 21.05)

Невработените ќе добијат покана за разговор. Разговорот ќе биде во текот на наредните денови и ќе морате добро да се подготвите. Ако сте слободни, денес ќе имате шанса да запознаете една личност родена во земјан знак. Биковите што се во брак ќе мора да обрнат внимание на желбите на партнерот.

 

Близнаци (22.05 – 22.06)

Вашите преговарачки способности ќе бидат на највисоко ниво и успехот ќе ви биде загарантиран. Денес ќе имате потреба да се опуштите и да ги прославите успешните зделки. Во попладневните часови ќе брилирате во друштвото околу вас. Внимавајте да не претерате со фалење.

 

Рак (22.06 – 22.07)

Ако сте невработени денес ќе добиете информација во врска со вработување. Меѓутоа, таа информација се однесува за некој иден период и вам ви преостанува да се надевате дека работите ќе одат според вашите очекувања. Денес ќе имате можност да помогнете на еден член од семејството што ќе предизвика воодушевување во опкружувањето.

 

Лав (23.07 – 22.08)

Ако се занимавате со сопствен бизнис, денес е можно да добиете понуда која во иднина ќе ви донесе зголемување на финансиите. Искористете ги шансите што ви се нудат. Оние што се осамени денес имаат шанса да започнат врска. Се работи за личност која веќе подолго време им е пријател, но интимно одамна имаат симпатии кон неа.

 

Девица (23.08 – 22.09)

Вредно работите на промена на вашите финансии. Тоа се уште не може да се види бидејќи повеќе сакате да трошите отколку да штедите. Денес е можно да добиете поголема сума на пари. Тоа е само почеток. Во наредниот период ве очекува подобрување на финансиите.

 

Вага (23.09 – 22.10)

Денес еден пријател ќе ви ви помогне во реализацијата на еден план што го имате веќе подолго време. Партнерските односи се уште се турбулентни. Партнерот постојано го менува расположението и вие не знаете што да очекувате. Можеби причината лежи во тешката финансиска ситуација која пред се зависи од вас.

 

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Се наоѓате во период во кој ќе остварите многу соништа. Идејата која ја имавте во изминатиот период конечно ќе почне да се реализира. Единствено на што ќе треба да внимавате е тежината. Можно е да бидете опиени од успесите и да не забележите како килограмите ви се трупаат. Доколку сте во брак, не обидувајте се да разјаснувате некои стари проблеми со партнерот.

 

Стрелец (22.11 – 21.12)

Промените во работата воопшто не ви одговараат и сметате дека сте неправедно оштетени. Го давате својот максимум, но како претпоставените да не го забележуваат тоа. Не вознемирувајте се и не дозволувајте колегите да забележат дека се чувствувате онеправдани.

 

Јарец (22.12 – 20.01)

Имате осет дека претпоставениот работи против вас и намерно ви наметнува нешто што е е спротивно на вашите работни задачи. За вас е најдобро да се воздржите од секакви објаснувања и убедувања, затоа што тоа не води никаде. Доколку сте слободни, денес е можно да сретнете една личност која е веќе во брак и најдобро би било да ја заобиколите.

 

Водолија (21.01 – 19.02)

Имате многу добри идеи, но освен нив, потребна е и енергија која вие моментално ја немате. Финансиите ви се добри и имате сигурни приливи. Денес се можни пари од зделка која сте ја заклучиле во изминатиот период. Доколку сте слободни, ќе морате малку повеќе да се активирате. Не чувствувате никаква енергија нити волја за стапување во нова врска.

 

Риби (20.02 – 20.03)

Не одложувајте ги работите и не анализирајте премногу затоа што и некој друг може да се заинтересира и да ви ја преземе работата. Ситуацијата во партнерските односи се заострува. Време е да почнете да размислувате како понатаму. Ако имате болки во желудникот посетете лекар.

КОМЕНТАРИ

НАЈНОВО ОД КАТЕГОРИЈАТА

 • Викенд хороскоп 19-20.10.2019

  Викенд хороскоп 19-20.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе имате некој нов план за штедење кој ќе ви биде многу важен и ќе го испочитувате до последната точка.…

 • Дневен хороскоп 18.10.2019

  Дневен хороскоп 18.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе ви се врати насмевката на лицето во оној момент кога до вас ќе допрат позитивните вести на работното место.…

 • Дневен хороскоп 17.10.2019

  Дневен хороскоп 17.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Чувствувате потреба за размена на идеи. Веќе на прв чекор настапуваат разочарувања. Морате да бидете свесни дека моменталната смисла за…

 • Дневен хороскоп 16.10.2019

  Дневен хороскоп 16.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Следете ги правилата. Денот може да ви започне со неколку вида на проблеми поврзани со поранешни грешки или некое занемарување…

 • Дневен хороскоп 15.10.2019

  Дневен хороскоп 15.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Повлечете се во себе и пронајдете го најповолниот пат. Се обидувате да пронајдете компензација за незадоволството. Превземете нешто поконкретно. Тргнете…

 • Дневен хороскоп 14.10.2019

  Дневен хороскоп 14.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ако сакате да воспоставите нова визија во животот и да излезете од наметнатите ограничувања, ќе мора да промените нешто во…

 • Викенд хороскоп 12-13.10.2019

  Викенд хороскоп 12-13.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Ќе покажете колку сте искусни во својата работа, лесно ќе се снаоѓате во некои ситуации кои за другите се проблематични.…

 • Дневен хороскоп 11.10.2019

  Дневен хороскоп 11.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Не ви се препорачуваат ризици или било какви игри на среќа. Ова е еден од оние денови кога играте сами…

 • Дневен хороскоп 10.10.2019

  Дневен хороскоп 10.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Работите ќе ги обавувате со неверојатна леснотија. Соработниците се потпираат на вас и ви укажуваат голема доверба. Ги мешате љубовта…

 • Дневен хороскоп 09.10.2019

  Дневен хороскоп 09.10.2019

    Овен (21.03 – 20.04) Сакате да напредувате, но ништо не преземате во врска со тоа. Сакате поголема плата но не се нафаќате на поголеми…